17 March, 2016, 6:30 pm
Reading Room Session

Skaityklos sesijos: „Autentiškumo ranga“

Kviečiame visus prisijungti į skaityklos sesiją kovo 16 dieną, artėjantį trečiadienį, 18:30h. Šįkart ji vyks adresu Šaltinių g. 7. Aptarsime buvusios Rupert lektorės Claire Bishop knygos Artificial Hells aštuntąjį skyrių Delegated Performance: Outsourcing Authenticity. 

Articificial Hells – tai pirma istorinė ir teorinė dalyvaujamojo pobūdžio meno, JAV žinomo kaip „socialinė praktika“, apžvalga. Claire Bishop seka XX-o amžiaus meno trajektoriją ir tiria dalyvaujamosios estetikos vystymosi esminius momentus. Autorės pasiūlytas maršrutas aprėpia futurizmą, dada, situacionizmą; Rytų Europoje, Argentinoje, Paryžiuje vykusius „hepeningus“, 1970-ųjų bendruomeninio meno judėjimą ir kitus. Ji ne tik kruopščiai išnagrinėja šių projektų emancipacinius pareiškimus, bet taip pat suteikia alternatyvų etiniam kriterijų, kurį numatė tokie meno kūriniai. Artificial Hells siūlo mažiau normatyvinę prieigą prie meno ir politikos, o tuo pačiu įtikinamesnes ir drąsesnes dalyvaujamojo meno ir jo kritikos formas.

Skaitinį parinko Atiena Riollet ir Jasmine Picot-Chapman kaip dalį Atienos Riollet parodos Vilniuje. Daugiau apie parodą čia. Claire Bishop video paskaita: https://vimeo.com/24193060.

Jeigu jums įdomu ir norėtumėte prisijungti bei gauti skaitinius, parašykite mums laišką į info@rupert.lt