Kvietimas
Birželio 20 d., 18 val.

Išankstinė peržiūra

Jonas Mekas: Leiskite man svajoti utopijas

Birželio 20 d., 18 val. RUPERT maloniai Jus kviečia į parodos Jonas Mekas: Leiskite man svajoti utopijas“ išankstinę peržiūrą. Jos metu svečiams turą po parodą ves parodos kuratoriai ir architektai. Nuo 19 val. vyks viešas atidarymas ir performansų programa su menininkais Viktorija Damerell ir Gaile Griciūte, Žygimantu Kudirka bei Daliumi Naujo (būgnai, perkusija, vokalas), Jonathon Haffner (alto saksofonas) kartu su Dabar Mes Esam Čia Choras.

Šis asmeninis kvietimas galioja dviems. Apie savo dalyvavimą prašome pranešti iki birželio 10 d. adresu info@rupert.lt 


 

„Leiskite man svajoti utopijas” pristato vieną paskutiniųjų poeto, menininko ir kino kūrėjo Jono Meko idėjų parodai. Tai ypač asmeniškas menininko grįžimas prie poetinių šaknų, santykio su poezija ir poetiškumu gyvenime ir kitose kūrybos srityse įprasminimas. Parodoje pristatomi anksčiau nepublikuoti Jono Meko eilėraščiai, atkeliavę iš daugiau nei šešiasdešimt metų kaupto poezijos archyvo, taip pat autoriaus filmai ir atrinkti garso kūriniai. Atliepiant Jono Meko asmenybei ir veiklai būdingą bendruomeniškumą, Rupert vyksianti paroda penkioms savaitėms taps aktyvia platforma diskusijoms, performansams, filmų peržiūroms, skaitymams, edukacinėms dirbtuvėms. Lydinčiomis programomis ir ekspozicijos architektūra siekiama kontekstualizuoti parodoje nagrinėjamas idėjas ir klausimus, apmąstyti poetinės laisvės, nostalgijos ir idilės sampratas Jono Meko kūryboje, atkreipti dėmesį į menininko kūrybinio palikimo gyvybingumą ir tęstinumą.

Parodos veikimo laikotarpiu Rupert kvies prisijungti prie specialių parodos tema vyksiančių edukacinių užsiėmimų, turų, paskaitų ir kitų renginių. Daugiau informacijos rasite čia.

Parodos ir programų kuratoriai: Justė Jonutytė, Kotryna Markevičiūtė, Yates Norton

Parodos architektai: Ona Lozuraitytė ir Petras Išora
Parodos koordinatorė: Miglė Kolinytė
Grafinis dizainas: Tadas Karpavičius

Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Pakrantė ir Vilnius Tech Park

Partneris: Lietuvos kultūros institutas

Informacinis partneris: 15 min

Nuotrauka – kadras iš Jono Meko filmo “Letter from Nowhere — Laiškai iš niekur N.1”. Nuotrauka priklauso menininko atstovybei.