Rupert audiogidas
Kiti kambariai

Įžanga

„Taigi pasaulis, kokį jį įsivaizduojame šiame kambaryje, gali būti panaudotas pasiekti kitus kambarius, vedančius į kitus pasaulius, kurių anksčiau neįsivaizdavome“*

Tylus tipenimas laiptais žemyn pas draugę, kuri nori tave išsitempti šįvakar / Fizinis palengvėjimas išgirdus žmogų, kurio nenori nuvilti, sakant: „Žinau, kad šiandien tau sunki diena“ / Vėjui pučiant smėlį į veidą aplankęs suvokimas, jog susierzinusio žmogaus šauksmas toliau paplūdimyje yra tiek pat tavo / Šiluma ant kėdės, palikta anksčiau sėdėjusio / Kaip greitai dulkės nusėda ant vandens paviršiaus, kuriuo laistai savo augalus / Grįžimas į save ankštoje, akustiškai kietoje tualeto erdvėje, netikėtai užklupus tylai, kai atsiskiri nuo draugų / Nubudimas kartu kažkur, kur saugu.  

Mūsų gyvenimai yra įsipainioję į sudėtingus tinklus, kuriuose formuojasi palaikymo struktūros. Trapios, kartais nepatogios ar keistos, šios struktūros atrandamos vos pastebimuose gestuose, jausmuose, atmosferoje, kaip liesti švelnus ligoninės antklodės audinys ar balsas, kurio garsas saugo atminimą. Jos formuojasi mūsų artimiausioje aplinkoje, rūpestingai, dėmesingai, neretai be žodžių, iš mažų elementų. Lyg organiška vietinė architektūra, šios struktūros yra rezgamos iš istorijų, kurias renkame, dalijamės ir nuolat permąstome. Jos gali padėti stumtis į priekį, skatinti pokyčius, atkurti ar taisyti sudilusias detales. Mums jos padeda įsivaizduoti, fantazuoti ir išlaikyti viltį, kai pritrūkstame laiko, erdvės ar energijos.

Laikotarpiais kaip šis, kuriame dabar gyvename, rūpesčiu ir darbu konstruojamos palaikymo struktūros išnyra į paviršių. Neretai tokie momentai suteikia galimybę persikelti iš uždaro, tamsaus individualizmo ir konkurencijos kambario į neaprėpiamą bendrybių tinklą. 

„Kiti kambariai“ pristato Rupert rezidencijos ir alternatyvios edukacijos programų dalyvių specialiai parodai sukurtus bei senesnius kūrinius. Paroda organizuojama bendradarbiaujant su Dailininkų sąjungos galerija ir yra susieta su Rupert 2020 metų viešąja programa, skirta rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės temoms.  

*Ištrauka pradžioje yra iš Lanos Wachowski, vienos iš filmų trilogijos „Matrica režisierių ir scenarijaus autorių, kalbos sakytos priimant apdovanojimą „Matomumo kategorijoje, Žmogaus teisių kampanijos apdovanojimuose 2012 metais. Apdovanojimas režisierei suteiktas už viešą kalbėjimą apie transseksualų teises ir savo asmeninę patirtį.