Rupert audiogidas
Kiti kambariai

Kah Bee Chow: 圈 (quān), 2016-2020

Kah Bee Chow 

圈 (quān), 2016-2020

Vamzdis, vanduo, oras, vandens siurblys, lazeriu pjaustyti akrilo stovai, graviruotos akrilo monetos, glazūruoti Margaridos Pereiros keramikos dirbiniai. Įvairūs matmenys.

Šio kūrinio pavadinimas yra kinų simbolis 圈 (quān), kuris, be kita ko, reiškia ratą, žiedą, kilpą, apjuosti, aptverti.

Prie pat žemės skaidri apskritimo formos žarna ratu perneša vandenį ir orą. Indas ir vandens siurblys savo ruožtu sukasi ir palaiko judėjimą. Apvali žarna perverta per septynias skaidrias, debesis primenančias ir vienodu atstumu viena nuo kitos nutolusias atramas. Keramikinis indas, kurio dugne guli mėlynos monetos, veikia kaip tėkmę palaikantis kanalas. 

圈 (quān) pirmą kartą buvo pristatytas grupinėje parodoje „Rainfall“ menininkų įkurtoje erdvėje „Goya Curtain“, Tokijuje. Ši erdvė – standartinis vieno kambario japoniškas butas su tatamio kilimine danga.

Žiedinės formos jau ilgą laiką yra pasikartojantis mano kūrybos bruožas. Jos pradėjo rastis 2006 m., iš pradžių kaip mėnuliniai vartai (anlg. moon gate) – tradicinis kinų sodų architektūros elementas, tam tikras pasažas, kurį taip pat galima suvokti kaip tuštumą arba skylę, iškertamą sienoje prieš ją nugriaunant; daugeliu atžvilgių šios ertmės primena amerikiečių menininko Gordono Matta Clarko pastatų išpjovas. Pastaruoju metu taip pat remiuosi „tulou“ forma. Tulou – tai apskriti, tam tikrą apsauginę tvirtovę primenantys hakų tautos tradiciniai gyvenamieji pastatai-įtvirtinimai, randami Fudziano provincijoje, Kinijoje.

Kurdama šį darbą nagrinėjau kapitalo, medžiagų ir biotechnologijų srautus bei ciklus, susijusius su pasaginiais krabais – senoviniais jūrų gyviais, žmonių renkamais dėl savo kraujo, kuriame esantis varis jam suteikia išskirtinę mėlyną spalvą ir pienišką konsistenciją. Šis mėlynas kraujas, itin vertinamas dėl savo biomedicininių savybių, milijonais operuojančioje pramonėje laikomas savotišku „skystu auksu“. Man buvo įdomu, kaip šios būtybės gyvenimo tėkmė suredukuojama iki skystos valiutos, ir kaip pats jos krauju tekantis varis istoriškai buvo naudojamas kaip medžiaga liejant monetas ir kitas operacines valiutos formas.

Menininkė Kah Bee Chow užaugo tarp Penango, Malaizijoje ir Oklando, Naujoje Zelandijoje, šiuo metu gyvena ir dirba Malmėje, Švedijoje. Menininkė dirba skulptūros, video meno srityse, kuria tekstus. Jos darbuose pasikartojantis motyvas –  aptveriančios ir apgaubiančios formos, susijusios su gyvūnais bei žmogaus kūnu, taip pat darbuose menininkė ypatingą dėmesį skiria erdvės ir vietos ypatumams.