7-osios Alternatyvios edukacijos programos svečiai
Rupert džiaugiasi galėdami pristatyti grupę Lietuvos ir tarptautinių svečių, kurie šiais metais 7-osios Alternatyvios edukacijos programos metu dalyvius kvies į paskaitas, seminarus, skaitymų sesijas, kūrybines dirbtuves, keliones ir įtrauks į laisvo pobūdžio pokalbius ir diskusijas.
Ana Teixeira Pinto yra rašytoja ir kultūros teoretikė. Ji dėsto Nyderlandų dailės institute, Berlyno menų universitete ir yra Leuphana universiteto Lüneburg tyrėja. A. Teixeira Pinto rašo kritinius straipsnius įvairiomis meno ir skaitmeninės kultūros srities temomis, bendradarbiauja su e-flux journal, art-agenda, Mousse, Frieze, Domus, Inaethetics, Manifesta Journal, Afterall, Springerin, Camera Austria or Texte zur Kunst.
Àngels Miralda Tena yra Barselonoje ir Berlyne įsikūrusi nepriklausoma kuratorė ir rašytoja. Jos tyrimų interesų sritys apima meno objektų materialumą bei jų priklausomybę nuo globalios socialinės ir ekonominės aplinkos. À. Miralda Tena yra kelių meno leidinių (Collecteurs Magazine, NY bei Rotunda Magazine, Santiago) patariamoji redaktorė, jos kritiniai tekstai publikuojami: Collecteurs Magazine, Rotunda Magazine, A*Desk, Revista Arta, AQNB, Sleek Magazine, Contemporary Art Stavanger, Blok Magazine, Brand-New-Life, Daily-Lazy.
Candace Goodrich yra iš JAV kilusi menininkė ir kuratorė, dirbanti Stokholme ir Vilniuje. Ji yra Kunstkraftwerk (Leipcigas) įkūrėja, vadovavo tarptautinei menininkų rezidencijai „One-Sided Story“, kurioje dalyvavo 38 menininkai (2012-2014m.). Ji taip pat įkūrė ir yra „ArtSci Nexus“ – tarpdisciplininės platformos, skatinančios bendradarbiavimą tarp meno ir mokslo, meno ir edukacinės programos direktorė.
Kate Cooper – menininkė, viena iš Londone įsikūrusios menininkų erdvės Auto Italia įkūrėjų ir jos vadovė. K. Cooper domisi alternatyvių darbo struktūrų formų taikymų meninėse praktikose, kūryboje apmąsto tokias temas kaip hyper-kapitalizmas, skaitmeninis kūnas ir moteriškumo reprezentacija.
Maria Sarycheva yra Maskvoje įsikūrusi kuratorė, meno edukatorė, menotyrininkė, aroundart.org, internetinio žurnalo apie šiuolaikinę kultūrą ir meną redaktorė. Anksčiau M. Sarycheva dirbo Maskvos šiuolaikinio meno muziejaus “Garage” socialinio įtraukimo projektų koordinatore, meno edukatore, o šiuo metu tęsia nepriklausomą kuratorinę praktiką Rusijoje ir už jos ribų.
Monika Kalinauskaitė yra Vilniuje gyvenanti kuratorė ir rašytoja. Ji aktyviai dirba su jaunųjų Lietuvos menininkų parodomis ir renginiais, šiuo metu kuruoja JCDecaux jaunųjų menininkų premijos projektą Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje. M. Kalinauskaitė yra grafinio romano „The Great Outdoors“ bendraautorė (kartu su Monika Janulevičiūte), reguliariai publikuoja grožinius ir kritinius tekstus bei parodų apžvalgas Lietuvos ir užsienio spaudoje.
Povilas Dikavičius – lietuvių istorikas ir tyrėjas, kurio pagrindinis tyrimų laukas apima Viduramžių istoriją, religijų studijas, Abiejų Tautų Respublikos ir ankstyvosios modernybės socialinę ir intelektualinę istoriją. Šiuo metu P. Dikavičius yra Centrinio Europos universiteto (Viena) doktorantas, atlieka tyrimą pavadinimu „Garbė harmonijoje. Dorybių etika paremtas socialinis vieningumas Renesanso Lenkijoje-Lietuvoje“.
Viktorija Ivanova – Londone gyvenanti kuratorė, rašytoja, tyrėja, viena iš meno ir tyrimų platformų „Izolyatsia” (Kijevas), „Real Flow“ ir Kultūros strategijų biuro (BUX) įkūrėjų. Bendradarbiaudama su Serpentine galerijomis ir Londono Pietų universitetu, V. Ivanova šiuo metu atlieka doktorantūros tyrimą, kurio tema – globalaus valdymo sistemos ir technologijos, žmogaus teisių, finansų ir šiuolaikinio meno kontekste.
Rupert alternatyvios edukacijos programa dalyviams yra nemokama. Rupert veiklą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rupert alternatyvios edukacijos programą remia Vilniaus savivaldybė, Rupert labdaringos vakarienės svečiai ir kiti rėmėjai.