Marissa Lee Benedict ir David Rueter

Marissos Lee Benedict ir Davido Rueterio (JAV/Olandija) bendrai kuriami įvietinti vaizdo įrašai, skulptūros ir piešiniai užfiksuoja objektus ir dokumentuoja procesus, plytinčius už periferinio matymo ribų. Duetas, dirbantis su mūsų mažai pastebimais architektūros ir infrastruktūros elementais, į abstrakčias, technologijų kuriamas erdves įveda medžiagiškumą, balsą, intymumą, o kartais ir savo kūnus.

Benedict ir Rueterio darbai buvo eksponuoti 34-ojoje San Paulo bienalėje, „The Renaissance Society“ Čikagos universitete, 2018 m. Venecijos architektūros bienalėje JAV paviljone, Čikagos menų klube, Šiuolaikinės fotografijos muziejuje Čikagoje, Briuselio šiuolaikinio meno muziejuje ir kt. Jie yra gavę didelių stipendijų iš tokių institucijų kaip Grahamo fondas pažangiosioms dailės studijoms (JAV); Nacionalinis menų fondas (JAV), Joan Mitchell fondas (JAV).

Menininkų darbai recenzuoti tokiuose leidiniuose, kaip „Artforum“, „Revista“, „Agenda Magazine“ ir „Hyperallergic“, o neseniai leidykla „Mousse Publishing“ išleido knygą apie jų bendrą darbą su Danieliu de Paula (2018–iki šiol). Taip pat jie yra dalyvavę daugybėje tarptautinių meno rezidencijų, įskaitant Rupert, Banfo centrą ir Jano van Eycko akademiją.