the sustainable institution („tvari institucija“) yra bendras Rupert, „E-WERK Luckenwalde“ (Vokietija) ir „LUMA Arles“ (Prancūzija) projektas – tarptautinių simpoziumų ciklas, menininkų rezidencijų programa ir instituciniam tvarumui skirtą skaitmeninių įrankių rinkinys.

Simpoziumų programa

2023 m. balandį-liepą visos trys institucijos pristatys po tarptautinio simpoziumo programą, orientuotą į tvarius ekonominius, humanitarinius ir ekologinius pokyčius. Simpoziumuose dalyvaus įvairių šalių menininkai, kuratoriai, kosmoso sociologai, ekonomistai, architektūros tyrėjai, antropologai, restauratoriai ir dizaino studijų atstovai, kurių tikslas – drauge sukurti pozityvią, tvarią kultūros sektoriaus transformaciją bei pateikti naudingų apčiuopiamų sprendimų.

Rezidencijų programa

2022 m. pavasarį bus skelbiamas bendras kvietimas į tvarias parodas orientuotai menininkų(-ių) rezidencijų programai. Jos tikslas – imtis konkrečių veiksmų prieš klimato kaitą. Ketinama atrinkti tris menininkus(-es), kurie(-ios) galėtų sukurti naujų medžiagų prototipus, leisiančius parodas eksponuoti tvariai. Kiekvienai institucijai bus atrinktas vienas menininkas(-ė), atliksiantis tyrimus ir sukursiantis prototipą. Menininkai apsigyvens jiems paskirtose institucijose ir 2024 m. pavasarį realizuos savo prototipo idėją.

Skaitmeninių įrankių rinkinys

Skaitmeninių įrankių rinkinys kuriamas bendradarbiaujant su „Gallery Climate Coalition“. Ekspertų grupė jį pristatys kaip priemonę, padėsiančią kultūros sektoriaus darbuotojams (institucijoms, menininkams, kuratoriams, technikams ir kt.) siekti didesnio ekonominio, ekologinio ir humanitarinio tvarumo. Visa informacija bus vieša ir lengvai prieinama internete, o norintieji per projektą sukurtus modelius galės panaudoti kaip įkvėpimą savo tvariai transformacijai.

Plačiau apie projektą, simpoziumų programą ir kiekvieną insitituciją kviečiame skaityti čia.

_ _ _

Projektą finansuoja Europos Sąjunga, Teltow-Fläming, Lietuvos kultūros taryba.

Simpoziumą „Earth Bonds“ („Įžeminti“) taip pat remia Vilniaus miesto savivaldybė, Nordic Culture Point.

Čia išreikštos nuomonės ir požiūriai yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar kitų finansavimą teikiančių institucijų nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei finansavimą suteikusi institucija negali būti laikomos už jas atsakingos.