Ngoc Nau

Ngoc Nau yra Hanojuje ir Tai Ngujene (Vietnamas) gyvenanti medijų menininkė. Ji domisi įvairiais moksliniais eksperimentais ir, derindama tyrimus su gyvenimo patirtimi ir vaizduote, įtraukia juos į savo kūrybos procesą.

Vieni pagrindinių Ngoc ankstyvųjų įkvėpimo šaltinių buvo filosofinės idėjos apie budizmo kosmologiją ir fizikos teorijos apie šviesą. Ji taip pat domisi žmonių požiūrį į supantį pasaulį po truputį keičiančių naujųjų technologijų raida. Pradėjusi nuo makroperspektyvos, ji pamažu, pasitelkdama realių žmonių gyvenime vykstančias istorijas, pereina į mikrolygmenį ir ieško būdų, kaip didesnę sistemą sujungti su savo bendruomene. Šiuo metu menininkė į savo kūrybą integruoja įvairias medijas, pavyzdžiui, vaizdo instaliacijas – naudoja 3D programinę įrangą ir kitus atvirus interneto šaltinius, kad sukurtų naujas vaizdo dimensijas. Be kita ko, ji dirba su fotografinėmis šviesos dėžėmis, hologramomis ir papildytąja realybe (angl. augmented reality, AR). N. Nau kūryboje šios technikos padeda nurodyti, kaip naujosios medijos formuoja mūsų požiūrį į pasaulį.

Ngoc su menininkų kolektyvu „Sasa“ dalyvavo meno parodoje „Documenta“ (2015 m.), savo darbus ji pristatė Singapūro (2019 m.) ir Tailando (2021 m.) bienalėse, meno mugėje „Art Basel“ Honkonge (2023 m.).

Ngoc Nau rezidencija yra Pietryčių Azijos menininkų rezidencijų programos „SEA AiR – Studio Residencies for Southeast Asian Artists in the EU”, kurią parengė Singapūro NTU CCA ir finansuoja Europos Sąjunga, dalis.