Earth Bonds simpoziumas

Balandžio 20–22 d. Rupert pakvies į tarptautinį simpoziumą 🔗Earth Bonds🔗 (liet. Įžeminti), kuriame bus keliami klausimai apie klimato kaitos ir kultūros institucijų santykį. Plati paskaitų, seminarų, performansų ir instaliacijų programa kvies tyrinėti kompleksiškus kultūros institucijų, meno praktikos, pažangiųjų technologijų ir klimato kaitos padarinių santykius. Tvarios institucijos idėja bus gvildenama iš aplinkosauginio teisingumo, kultūros politikos, technologinių inovacijų ir meninės vaizduotės perspektyvų. Simpoziume dalyvaus šiuolaikinio meno, aplinkosaugos ir decentralizuotų technologijų sankirtoje dirbančių organizacijų atstovai.

Trijų dienų simpoziume bus keliami klausimai, kaip pažangios technologijos, pavyzdžiui, „blockchain“ ir DAO, gali pakeisti mūsų aplinkosauginį suvokimą ir pertvarkyti meno institucijų veiklą; kaip šios sudėtingos ir kompleksinės revizijos nestabilioje geopolitinėje realybėje dera su tvarumo idėja? 

Tvarumo supratimas neabejotinai keičia tai, kaip suvokiame savo aplinką, veiksmus ir įvairius ryšius: nuo realių sprendimų iki raminančio eskapizmo – idėjos, o tiksliau, vilties gebėti išsaugoti save ir savo artimus ryšius, tapusius būdu palaikyti pasakojimą apie mūsų išlikimą. Nenuostabu, kad esant bet kokiam spaudimui, tvarumo idėja kartais linkusi virsti nesaugia dviprasmybe. Staiga susiduriame su nežinomybe – savo veiksmais didiname ar mažiname savo galimybes patirti gyvenimą po rytojaus? Ar vis dar verta atsinešti savo puodelį į kavinę, kai danguje ūžia privačių lėktuvų flotilė? 

🔗Earth Bonds🔗 ieškos įkvėpimo ir atsakymų, slypinčių tarp skaitmeninių erdvių decentralizavimo ir aplinką tausojančio meno kūrimo klausimų. Simpoziume bus siekiama išnarplioti ginčytinų ideologinių pozicijų labirintą, išryškinti, kaip kartu tvarumo link gali veikti meno institucijos ir menininkai tiek skaitmeninėje erdvėje, tiek už jos ribų. Užuot siekę moralinių ar technologinių sprendimų, kartu permąstysime šias netobulas sąjungas.

🔗🔗🔗

Earth Bonds partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Nordic Culture Point, Tech Zity, Lietuvos Kompozitorių sąjunga.

Simpoziumas yra dalis ilgalaikio tarptautinio projekto the sustainable insitution (liet. tvari institucija), įgyvendinamo kartu su partneriais E-WERK Luckenwalde (Vokietija) ir LUMA Arles (Prancūzija).

Projektą the sustainable institution finansuoja Europos Sąjunga, Teltow-Fläming, Lietuvos kultūros taryba.

Čia išreikštos nuomonės ir požiūriai yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar kitų finansavimą teikiančių institucijų nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei finansavimą suteikusi institucija negali būti laikomos už jas atsakingos.