NMK Skaityklos pokalbiai: Rezidencijų tipai
Liepos 26 d. 16 val.
NMK skaitykloje (E. A. Jonušo g. 3, Nida)
Nuo 2020 m. pavasario Druskininkų meno rezidencija, Kauno menininkų namai, „Rupert“, NMK ir Kintų meno rezidencija rengė internetinius susitikimus, kuriuose aptarė savo, kaip rezidencijų centrų, vaidmenį Lietuvos kultūriniame lauke. Kadangi dauguma jų dalyvauja NMK Naktinio gyvenimo renginių programoje, pasinaudojame proga susitikti gyvai ir giliau pažvelgti į institucijų pozicijas ir strategijas, klausimus, susijusius su nuoširdžios ir visiems suprantamos idėjos apie rezidencijų vaidmenį kultūros produkcijoje įsteigimu.
Dalyvauja: Agnė Bagdžiūnaitė ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai), Audra Juodeškienė (Kintų meno rezidencija), Egija Inzule (NMK), Milda Laužikaitė (DAR) ir Julija Reklaitė („Rupert“).
Diskusiją moderuos dabartinis NAC rezidencijų dalyvis Adomas Narkevičius.
Diskusija vyks anglų kalba.
Druskininkų meno rezidencija (DAR), įkurta 2011 m., yra Lietuvos kompozitorių sąjungos inicijuota rezidencijų programa, skirta Lietuvos ir užsienio kompozitoriams bei garso menininkams. DAR rezidencija siekia plėtoti tarptautinius kultūrinius mainus, skatina menininkų tarpusavio bendradarbiavimą ir projektų aktualizavimą Druskininkų miesto ir apylinkių bendruomenėms.
Kauno menininkų namai yra menų centras, vykdantis kultūrinę veiklą, plėtojantis šiuolaikinio meno sklaidą, organizuojantis ir pristatantis visuomenei kultūrines programas. KMN prodiusuoja kultūros ir meno turinį, koordinuoja Kauno miesto kultūros informaciją, o taip pat veikia kaip mediatorius tarp miesto savivaldybės ir kultūros operatorių bei jų auditorijų.
Tarptautinė NMK rezidencijų programa, įkurta 2011 m., atrinktiems menininkams suteikia galimybę gyventi ir dirbti Nidoje nuo dviejų iki šešių mėnesių. Galima priimti iki penkių gyventojų vienu metu. NMK reguliariai bendradarbiauja su vizualiųjų menų kūrėjais ir tyrėjais, daugiausia dėmesio skiria istorijai, ekologijai, politikai, vizualiajai kultūrai ir tarpdiscipliniškumui.
Vilniuje įsikūręs meno ir edukacijos centras „Rupert“ savo veikloje mezga artimas partnerystes tarp menininkų, teoretikų, tyrėjų ir kitų kultūros profesionalų, dalyvaujančių tarpdisciplininėse programose ir rezidencijose.
Kintų meno rezidencija yra meninė iniciatyva, platforma, skatinanti pažintį su šiuolaikiniu menu už kultūrinių centrų ir didmiesčių ribų. Svarbus aspektas yra meno ir vietinės bendruomenės sąveika bei įsitraukimas.