AEP viešosios paskaitos #1 Nisha Ramayya: Korespondencija kaip netvarkingas tiltas kaip klausymasis vandenyne

Rupert kviečia į nemokamas viešąsias Alternatyvios edukacijos programos paskaitas, vyksiančias šių metų liepą–spalį. Paskaitų ciklo partneriai – Vilniaus dailės akademija ir „Vilnius Tech“.

Facebook renginys

Pirmoji paskaita „Korespondencija kaip netvarkingas tiltas kaip klausymasis vandenyne“ (angl. Correspondence as Rackety Bridge as Listening Oceanically) su rašytoja Nisha Ramayya įvyks jau liepos 12 d. 18 val. „Tech Arts“ galerijoje, Vaidilutės g. 79, Vilnius. Paskaita vyks anglų kalba.

Nisha Ramayya apie pirmąją paskaitą

Šiame kūrybiniame-kritiniame pristatyme pasidalysiu netvarkingo tilto (angl. rackety bridge) metodu, apie kurį mąstau ir rašau pastaruosius metus. Atskaitos tašku tapo Fredo Moteno knyga ,,In the Break: The Aesthetics of the Black Radical Tradition“ (2003), ypač jo tekstai apie klausymąsi, improvizaciją ir virpesius, kuriuose netvarkingas tiltas pereina nuo nesaugių ryšių įvaizdžio iki Alice Coltrane praktikos.  

Vaikščiojimas socialiai persmelktos Alice muzikos ir jos „dieviškųjų apreiškimų“ (angl. Divine Revelations) ritmais leidžia įsivaizduoti, kaip perėjau tiltą tarp tantrinės poetikos ir Black Study; apmąstyti, ką sužinojau apie rasę, socialumą ir poetiką iš vis gausėjančios juodaodžių mokytojų grupės; išgirsti tam tikrus rezonansus savo pačios tantros praktikos studijose, ypač – kvėpavimo ir mantros; ir jaustis už tariamo subjektyvumo ribų, kur skirtumas išlaikomas, o ne panaikinamas.

Korespondencija, prie kurios artėjau ir iki kurios negebėjau orientuotis, yra tarp mantros ir dėsnio, skirtingų kalbos atlikimo būdų, kurie įpareigoja, ir skirtingos pasaulio tvarkos – įgalinančios ir naikinančios. Sutelkdama dėmesį į santykius tarp sero Johno Woodroffe / Arthuro Avalono (Bengalijos vyriausiojo teisėjo – dieną, tantros žinovo – naktį) ir Swami Pratyagatmananda (P. N. Mukhopadhyaya, filosofijos ir matematikos profesoriaus, jo žemiškajame gyvenime), aš atidžiai įsiklausysiu į juntamas ir nepastebimas jų darbo tantriniame kelyje pasekmes. Šis atidus klausymasis yra pagrįstas daugelio, įskaitant Moteną, Édouard’ą Glissant’ą, Pauline Oliveros ir Jackie Wang, darbais ir atskleidžia metodologiją metodologijoje, kaip peržengti netvarkingą tiltą įsiklausant ir klausantis vandenyne.

Šis tyrimas yra triukšmingas, nelengvas, kad ir kokius pastolius pasiskolinčiau ar sutikčiau kelyje, jie amžinai byra; tačiau tyrimas negali sustoti dėl įsitikinimo, kad korespondencija, kad ir kokia rizikinga būtų, ,,daro gyvenimą amžiną“. 

Rupert veiklas remia Lietuvos kultūros taryba
Partneriai: Vilniaus dailės akademija, „Vilnius Tech“, „Tech Zity“