Septintosios Artikuliacijos | Eksperimentinės architektūros: Alina Schmuch, Lithic Alliance
Kai svajojame apie rytojų, dažnai atsiduriame virtualiuose, skaitmeniniuose pasauliuose, begaliniuose kambariuose, kuriuose gyvena efemeriški kūnai. Mūsų troškimas pabėgti iš fizinių erdvių nėra keistas. Nagrinėjant architektūrinių erdvių istorijas, netrunka pastebėti jų šališkumą ir kontroliuojančias savybes. Norint perprogramuoti vaizduotę, dar kartą apsvarstyti materialių formų svarbą, reikia naujo požiūrio į šias sistemines kliūtis.
Septintųjų „Artikuliacijų“ menininkai kuria jausmingas, politiškai provokuojančias struktūras ir siekia atkurti ryšį su biologiniais mechanizmais, kuriuose vis dar gyvena mūsų sąmonė. Reaguodami į nenaudojamą buvusį naktinį klubą Radvilų rūmų dailės muziejaus rūsyje, Alina Schmuch ir „Lithic Alliance“ metodiškai tyrinėja pilietinę infrastruktūrą, maudynes, garsines vibracijas ir geologiją.
Abu rugsėjį ir spalį Rupert reziduosiantys menininkai savo kūrybą Vilniuje pristatys pirmą kartą. Renginyje jie trumpai aptars savo tyrimų temas ir rezidencijos planus su Rupert rezidencijų ir viešųjų programų kuratoriumi JL Murtaugh.
„Lithic Alliance“ yra ne-tik-žmogiškas kolektyvas, daugiausia dirbantis litologijos srityje bei su mineraliniuose dariniuose kylančiomis energijomis ir vibracijomis. Kolektyvas gilinasi į ekologinius ir geopolitinius sambūvio, animizmo ir gamtos teisių pagrindus, o jo tyrimų rezultatas – daugialypiai projektai, kuriais, siekiant atrasti fenomenologinę dermę ir queer bendrystę, nagrinėjami ilgą laiko tarpą besitęsiantys ryšiai.
Alina Schmuch, užsiimanti fotografija ir kinu, tyrinėja vizualiųjų medijų ir tikrovės sankirtas menininkų knygose ir videomeno instaliacijose. Studijavo medijų meną Karlsrūhės valstybiniame dizaino universitete ir buvo Jano van Eycko akademijos Mastrichte mokslinė bendradarbė. Alinos darbai eksponuoti tarptautiniu mastu, įskaitant Naująją Berlyno meno draugiją, Rūro „Urbane Künste“, Menų akademiją ir 15-ąją Venecijos architektūros bienalę su projektu „Forensic Architecture“. Jai suteikta Berlyno senato vizualiųjų menų stipendija, 27-asis Brėmeno videomeno apdovanojimas, taip pat MAK Schindler stipendija. Šiuo metu ji dalyvauja „Hydromedia“ – meninių tyrimų programoje, kurioje daugiausia dėmesio skiriama gyvybiškai svarbiam vandens vaidmeniui tiek mūsų gyvenime, tiek sprendžiant aplinkosaugos problemas.
Renginys vyks anglų kalba.
Vieta: Radvilų muziejus (Vilniaus g. 24)
Data ir laikas: 18:00, rugsėjo 7 d.
Kuratorius – JL Murtaugh
Koordinatorė – Aistė Frišmantaitė
Komunikacijos koordinatorė – Aistė Marija Stankevičiūtė
Grafikos dizainerė – Jonė Miškinytė
Redaktorė – Evelina Zenkutė (LT)
Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Vilniaus miesto savivaldybė ir „Tech Zity.“
Alinos Schmuch „Alterlife“ rezidencijos apdovanojimas yra „Rupert“ ir Amsterdamo „Sonic Acts“ partnerystė. „Alterlife“ yra ‚Re-Imagine Europe‘ projektas: „New Perspectives for Action“ ir finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.
Ypač dėkojame Viktorijai Šiaulytei, Mirna Bellina (Sonic Acts), Annette Wolfsberger (Re–Imagine Europe/W139).