Saroot Supasuthivech
Saroot Supasuthivech (g. 1991 m. Bankoke) fiksuoja, kaip, neapsiribojant geografija ir politika, atmintyje ir oficialiuose diskursuose lokalizuojamos ir vaizduojamos erdvės. Mesdamas iššūkį populiariems, oficialiems naratyvams, Supasuthivech tiria senųjų tradicijų, istorijos ir tapatybės išsikraipymą bei nyksmą. Pasitelkdamas instaliacijas, vaizdą ir garsą, jis konstruoja intensyvias jutimines hiperrealybes. Supasuthivech, savo kūriniuose nagrinėdamas šventumą bei kurdamas atminties apeigas, siekia atskleisti į paraštes nustumtas žodines istorijas ir užgniaužtus prisiminimus.
Supasuthivech baigė mišrių medijų meno bakalauro studijas Silpakorno universitete Bankoke 2015 m.. Naujausia personalinė paroda „Jei galėtų išsipildyti vienas noras…“ (If I can make one wish) praėjusiais metais surengta Bankoko galerijoje „Nova Contemporary“. 2023 m. Supasuthivech buvo atrinktas į Singapūro Nanjango technologijų universiteto SEA AiR kohortą rezidencijai Berlyno menininkų namuose Künstlerhaus Bethanien. Taip pat dalyvavo parodose NTU šiuolaikinio meno centre Singapūre (2023 m.), Honkongo „Art Basel“ parodoje „Atradimai“ (Discoveries, 2022 m.), peržiūrose Korėjos moderniojo ir šiuolaikinio meno muziejuje, Honkongo „M+“, Filipinų MAIIAM šiuolaikinio meno centre ir Tailando MCAD muziejuje (2021 m.). Gyvena ir dirba Bankoke.
Jo projektas „Abipusėms empatijoms“ paremtas ankstesniais tailandiečių diasporos laidotuvių apeigų tyrimais. Sekdamas jais ir integruodamas šviesas, garsą bei papildytosios realybės technologiją, menininkas ketina studijuoti legendas ir pasakojimus apie Baltijos šalių tikėjimo sistemas, liaudies dievybes bei regioninę religinę architektūrą.
Saroot Supasuthivech rezidencija yra programos „Abipusės empatijos“ dalis.
„Abipusės empatijos“ – tai bendra Goethe’s instituto, Rupert meno, rezidencijų ir edukacijos centro bei Pasaulio menų akademijos Kelne programa. 2024–2025 m. etapas tapo įmanomas dėl dosnios Goethe’s instituto Vilniuje paramos. Rupert rezidencijų programas remia Lietuvos kultūros taryba ir „Tech Zity“. Pasaulio menų akademiją finansuoja Kelno miestas ir Šiaurės Reino-Vestfalijos kultūros ir mokslo ministerija.