Kovo 5-ąją paroda „Dvigubas Mazgas“ atsidaro Reikjavike
The Living Art muziejus (Reykjavik, Islandijoje) kartu su Oslo Meno Akademija prie Oslo nacionalinės akademijos ir Rupert (Vilniuje, Lietuvoje) pristato „Dvigubą mazgą“, keliaujančią parodą iš jai sukurtų darbų. „Dvigubo mazgo“ tikslas atkreipti dėmesį į asmenybę žlugdančių psichologinių praktikų politinį kontekstą. Atsispirdami nuo depresijos, ir apžvelgdami emocijų mainus apskritai, mes paskatinome menininkus klysti bei būti pažeidžiamais. Kūriniams, architektūrai ir kuratoriniams sprendimams suteikėme išpažintinį toną, kurį suvokiame kaip priemonę, leidžiančią oponuoti sustabarėjusiam psichologinės patologijos supratimui ir abejingumui.
Prisijunkite prie mūsų per parodos atidarymą vyksiantį The Living Art Museum, Völvufell 13, kovo 5 dieną, 15 valandą. Susipažinkite su parodos menininkais ir prisijunkite Linos Lapelytės ir Styrmir Örn Guðmundsson pasirodymams.
Menininkė Lina Lapelytė dirba Londone ir Vilniuje. Savo darbuose Have a Good Day!, Candy Shop ir Hunky Bluff, Lina tyrinėja dainos fenomeną, naudoja jį nagrinėjant pasimetimo, kitoniškumo ir grožio problematiką. Jos kūriniuose, istorijos atkurimas užklausia kasdienio gyvenimo scenarijus ir jų trūkius. Linos Lapelytės parodos ir pasirodymai vyko Borealis, Bergenas; Baltic, Niukastlis; Whitechappel Gallery, Londonas; Serpentine Pavilion, Londonas; Queen Elizabeth Hall, Londonas; DRAF, Londonas; CCA, Glazgas; Ikon, Birminghemas; BBC Proms, Londonas; Tate Modern, Londonas; Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje ir kitur.
Styrmir Örn Guðmundsson ‘Butterfly Blues‘ (liet. „drugelio bliuzas“) 19:30 vakare
Styrmir Örn Guðmundsson (g.1984 Reykjavike) yra pasakotojas ir artistas, dainininkas, objektų kūrėjas ir iliustratorius. Jis dievina absurdą, tai reiškia, kad jam žymiai svarbiau juokingi, beprasmiai ar keisti dalykai, kuriems jis jaučia potraukį, nei konkursai ir susirūpinęs požiūris. Jis rūpinasi absurdu. Jis padeda absurdui vystytis.
Jis suteikia jam vietą šalia visko, kas galėtų būti labiausiai nerimą keliantis kaimynas ar geriausias draugas. Jis naudoja rašytinę kalbą kaip savo darbų pradžią. Parašytos kalbos dalys įsilieja gyvuose pasirodymuose, veikiančiuose objektuose, dalykuose ir gestuose. Pasirodymai ir jų pasakojimai, kurie yra pristatomi monologų, poezijos, dainų, forma ir pateikiami kaip parodos priemonė savarankiškiems meno objektams. Styrmir gyvena Varšuvoje.
Menininkai:
Valentina Desideri ir Denise Ferreira da Silva
Morten Norbye Halvorsen
Styrmir Örn Guðmundsson
Berglind Jóna
Juha Pekka Matias Laakkonen
Lina Lapelytė
Viktorija Rybakova
Augustas Serapinas
Kuratorės: Maya Tounta ir Justė Jonutytė
„Dvigubas mazgas“ – tai kolaboracija tarp Rupert meno ir edukacijos centro (Lietuva), Oslo Nacionalinės meno akademijos (Norvegija) ir The Living Art Museum (Islandija). Projektą „Tarpdisciplininio meno projektas „Emocijų politika: menas išplėstame lauke“ bendrai finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal EEE finansinį mechanizmą bei Lietuvos Respublika.