Sarah Shin | ritualas-performansas 𝑆𝑎𝑝𝑛𝑢𝑜𝑗𝑎𝑛𝑡 𝑚𝑖𝑠̌𝑘𝑢
Data: kovo 3 d. 19:00
Adresas: Tech Arts galerija, Vaidilutes g. 79, Vilnius
Kovos 3 dieną, 19:00val. kviečiame susitikti Tech Art galerijoje, pabūti kartu ir pamedituoti Sarah Shin ritualo-performanso Sapnuojant mišku metu.
Ir toliau visus Rupert sekėjus ir renginių dalyvius kviečiame aktyviai aukoti Ukrainos valstybei, dalintis informacija apie Ukrainoje vykstančius įvykius su tarptautine bendruomene ir nelikti abejingais: https://how-to-help-ukraine-now.super.site/
Ritualą papildys MJ Harding muzika, Emmos Bang ir Monikos Janulevičiūtės erdvinis dizainas bei Sarah Shin, Bea Xu (nuotoliniu būdu) ir Tautvydo Urbelio pokalbis.
Sapnuojant mišku yra joga nidra, dar žinoma jogos arba kontempliatyvaus miego pavadinimu. Ši praktika palaiko aktyvų poilsį ir sąmoningą atsipalaidavimą. Joga nidra – tai ribinė sąmonės būsena tarp budrumo ir miego, suteikianti galimybę prabusti ir tuo pačiu metu sapnuoti. Sapnuojant mišku patirsite lydinčią meditaciją (angl. guided meditation), tiriančią kalbos, ekologijos ir sąmonės santykį ir kylančią iš gilaus įsiklausymo (angl. deep listening): į mišką lauke ir viduje. Būsite pakviesti suformuoti sankalpa – nuoširdžių ketinimų sėklą, kurią atlikdami praktiką ryšitės pasėti savo mąstyme. Praktika vyks gulomis – prašome apsirengti patogiai ir šiltai.
Per praktiką kiekviena aplinkybė gali tapti prabudimo (angl. awakening) priežastimi daugialypėje ir nuolat tampačioje tikrovėje, su kuria sieja gilus, tačiau dažnai neaiškus „įprastam“ sąmoningam protui ryšys, nes protas egzistuojančią tikrovę apgaubia idėjomis ir įsitikinimais. Čia galite rasti laukinę prasminės įvairovę, kylančią iš slėpiningų gyvenimo momentų, įsiterpusių (angl. refracted) į sėklą, kuri, perfrazuojant Donna Haraway, savo apvalkale įtraukia visą praktikų istoriją.
SARAH SHIN
Sarah Shin yra leidėja, kuratorė, rašytoja ir „New Suns“ projekto – prasidėjusio kaip literatūros festivalis „Barbican“ centre Londone ir šiandien skirto kuratorystės ir istorijų pasakojimo temai – iniciatorė. Ji taip pat yra feministinės leidyklos „Silver Press“ bei technologijas, mitų kūrimą ir magiją jungiančios platformos „Ignota Books“ bendraįkūrėja.
Tirdama alternatyvią epistemologinę sistemą Sarah Shin siekia pasiūlyti kultūrines ir įkūnytas perspektyvas bei praktikas, kurios remiasi feministinėmis, antikolonijinėmis, holistinėmis ir policentrinėmis tradicijomis. Jos praktika dažnai grindžiama bendradarbiavimu ir skirtingų kalbų vertimų ir išraiškos būdų tyrimu.
J. HARDING
J. Hardingas yra garso dramaturgas, kompozitorius ir performansų kūrėjas. Jis studijavo antropologiją Goldsmiths koledže ir įgijo formalų muzikinį išsilavinimą. Dramaturgo karjerą M. J. Hardingas pradėjo 2009 m.sulig Karališkųjų rūmų Jaunųjų rašytojų programa (Royal Court Young Writers Programme). Nuo tada jis rašo performansams Londono sandėliuose, skvotuose ir galerijose, įskaitant „LimaZulu“, „Topophobia“, „Anatum’s Abode“.
Hardingo darbai įtraukia žmonių kalbos melodijas ir dainas, su ypatingu dėmesiu nusikalstamumui ir beprotybei. Be garso ir muzikos kūrinių, jis rengia dirbtuves ir mažose grupėse tyrinėja kalbą, istoriją ir įkūnytąsias praktikas. Jo radikali praktika susitelkia į santykį tarp performanso, edukacijos ir smurto.
BEA XU
Bea Xu yra kinų ir britų kilmės ekstrasensė (-as), kuri(s), pasitelkdama(s) mišrią techniką, ritualus ir aiškiaregišką fikciją, tyrinėja spekuliatyvias kosmologijas, neišsitenkančias mūsų pačių laiko juostoje. Įkvėpta(s) mitų, antropologijos ir ekogotikos, ji(s) domisi įtraukiančiais vaidmenų žaidimais ir kolektyviniu šešėliniu darbu, paremtu studijomis bei klinikine patirtimi, įgyta Londono Konsultacijų ir psichoterapijos mokslų centre atliekant integruotos tarpasmeninės psichoterapijos praktiką. Bea suteiktas anglų kalbos menų bakalauro laipsnis Oksfordo universitete, taip pat kūrėjo(s) statusas LUNARCHY 2.0 ritualinėje laboratorijoje. Meninininkė (-as) yra bendradarbiavusi (-ęs) su „Furtherfield Gallery“, „Omsk Social Club“ „FemmeDaemonium“ ir projektu „Heal Her“, darbai atrinkti į 2021 m. IAM festivalį, 2021 m. UNFIX festivalį ir „Solo Show“, 2020 m. „Artlake“ festivalį, „Virtual Futures“, ONCA galeriją ir „Gods & Radicals Press“.
EMMA BANG
Emma Bang yra menininkė ir svajotoja. Ji dirba su skulptūrinėmis instaliacijomis, tekstile ir tekstais. Ją domina medžiagos, taip pat lytėjimo samprata ir įkūnytosios žinios. Menininkės jutiminius prisiminimus sužadinantys kūriniai dažnai atskleidžia tiek vidaus, tiek išorės erdves. Emmai 2019 m. suteiktas dailės magistro laipsnis Karališkajame meno koledže (JK). 2014 m. ji baigė dailės bakalauro laipsnio vizualiosios komunikacijos studijas Danijos medijų ir žurnalistikos mokykloje. Menininkės darbai eksponuoti „Airspace Gallery“ (JK), „Southwark Park Galleries“ (JK), „Galleri Golsa“ (Norvegija), „Lewisham Art House“ (JK), „Galleri Tom Christoffersen“ (Danija), „Safehouse 1“ (JK) ir kitur.
MONIKA JANULEVIČIŪTĖ
Monika Janulevičiūtė yra lietuvių dizainerė ir menininkė. Jos praktika sutelkta į vietinius ir vietoje randamas medžiagas ir išteklius, mokymosi struktūras, savęs apibrėžtų ir abstrakčių bendruomenių adaptacijas ir bendrą vystymąsi. Objektų projektavimas, prototipų kūrimas kvestionuoja dizaino, amato ir meno vertę bei įperkamumą kilpiniame apytakos rate.
Kuratorius: Tautvydas Urbelis
Koordinatorė: Gabrielė Marija Vasiliauskaitė
Grafikos dizaineriai: Nerijus Keblys ir Mantas Rimkus (Taktika Studio)
Vertėja ir produkcijos asistentė: Kristijona Čerapaitė
Teksto redagavimas: Dangė Vitkienė and Dovydas Laurinaitis
Ypatinga padėka: Milda Batakytė
Rupert veiklas remia Lietuvos kultūros taryba
Šis renginys yra Rupert viešosios programos „Magija ir ritualai“ dalis. Renginyje bus galima peržiūrėti ir įsigyti Sarah Shin ir Ben Vickers sudarytą „Ignota“ leidinį Altered State.
SVARBU! Nuo sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.