Stephanie Rizaj
Stephanie Rizaj – vizualiųjų menų kūrėja, savo laiką leidžianti nesibaigiančių istorijų vietose. Jos praktika varijuoja nuo performatyvių skulptūrų iki videomeno ir instaliacijų, kuriose biomitologiniai pasakojimai persipina su gamybos sąlygų ir galios santykių kritika. Savo kūryboje ji tyrinėja kasdienybę, susitelkdama į kasdienį gyvenimą lydinčius tapatybės pokyčius, galios struktūras, kolektyvinio sambūvio paieškas ir priklausymo troškimą.
Rizaj darbai eksponuoti įvairiose tarptautinės parodose ir festivaliuose, pavyzdžiui, „Manifesta 13 Marseille“ (Prancūzija), „Loop Barcelona“, (Ispanija), „Stedelijk Museum“ (Nyderlandai), „Botanique“ (Belgija), „Diagonale“ (Austrija), „Dokufest“ (Kosovas), „Galerie 17“ (Kosovas), „Galerie Emila Filly“ (Čekija) ir „Ebute-Metta“ Lagose (Nigerija). Menininkė yra pelniusi įvairių apdovanojimų, tarp jų ir Theodoro Körnerio prizą (Austrija).
Rupert rezidencijos metu Rizaj gilinsis į savo asmeninį rastų vaizdo įrašų ir surinktos medžiagos archyvą, plėsdama kaupiamą drabužių etikečių ir priežiūros instrukcijų kolekciją. Pasinerdama į (per)rašymo, (per)klausymo, (per)redagavimo, (per)dėliojimo ir (per)keitimo procesą, ji tyrinės atminties, materialumo ir kasdienybės sankirtą.
Su Austrijos Federalinės meno, kultūros, valstybės tarnybos ir sporto ministerijos (BMKÖS) parama