Rupert yra projektų pagrindu veikiantis tarpdisciplininis edukacijos, rezidencijų ir parodų centras. Centras yra įsikūręs architekto Audriaus Ambraso 2013 m. suprojektuotame kūrybinių industrijų centre „Pakrantė“. Pastate veikia parodų ir projekcijų erdvė, nuolat vyksta paskaitos ir reziduoja Lietuvos ir užsienio menininkai, kuratoriai ir kultūros vadybininkai.

Paraakademinė Rupert edukacinė programa prasidėjo 2012 metų birželį. Ši programa yra skirta jauniems kūrėjams iš viso pasaulio, siekiantiems įgyvendinti savo projektą ir pradėti karjerą savo srityje tarptautiniu mastu. Pirmiesiems Rupert dalyviams paskaitas skaitė ir seminarus vedė tokie lektoriai kaip Will Holder, Kasia Redzisz (Tate Modern),  Fionn Meade (CCS, Bard College), Adam Kleinman (dOCUMENTA), Raimundas Malašauskas (dOCUMENTA; oO), Jennifer Teets (Frieze), Nataša Petrešin-Bachelez (Laboratoires d’Aubervilliers) ir daugelis kitų. Per metus trukusią programą dalyviai drauge keliavo į dOCUMENTA ir Venecijos meno bienalę, sukūrė filmą, pradėjo leisti žurnalą, atidarė Vilniaus Patafizikos 
Institutą, rodė savo darbus solo ir grupinėse parodose Šiuolaikinio Meno Centre ir The Gardens, atidarė šiuolaikinio meno knygyną [six chairs] BOOKS, kartu su Columbia Universiteto ‘Studio X’ ir Kaziu Varneliu Niujorke įgyvendino parodos/laboratorijos projektą —tai tik maža dalis to, kas įvyko vos per metus.

Rupert rezidencijų programa yra skirta menininkams, rašytojams, kūrėjams, kuratoriams ir akademikams iš Lietuvos ir viso pasaulio. Per beveik tris mėnesius trunkančias rezidencijas kiekvienas iš kūrėjų gali įgyvendinti savo meninį projektą ir jį pristatyti visuomenei. Rupert rezidentai idėjų gali semtis iš unikalaus Vilniaus konteksto bei į savo projektus įtraukti Vilniaus bendruomenę. Savo ruožtu, vietos bendruomenė gali lankyti rezidentus atvirų studijų metu, bei dalyvauti rezidentų vedamose kūrybinėse dirbtuvėse ir paskaitose.

Rupert parodų erdvė—vieta, kurioje vyksta unikalios meno laboratorijos ir atviros paskaitos, yra rodomos netradicinės šiuolaikinio meno parodos bei video ir juostiniai filmai.

Rupert rezidencijų ir edukacinės programos yra nemokamos.