25 April - 29 June, 2014
Exhibition

Lia Perjovschi: Žinių muziejaus rinkinys ir Dan Perjovschi: Įlaikintas

Parodos Lia Perjovschi: Žinių muziejaus rinkinys ir Dan Perjovschi: Įlaikintas atidaryta Rupert š. m. balandžio 25 d.

Į Žinių muziejujaus rinkinį Lia Perjovschi įtraukia ankstesnius savo projektus: Begalinė kolekcija, Mano subjektyvi meno istorija, Šiuolaikinio meno archyvas ir kt. Projekto tikslas – įkurti tarpdisciplininį muziejų menininkės gimtinėje Sibiu, Rumunijoje. Dar neturintis fizinio pavidalo muziejus pristatomas architektūriniais maketais, brėžiniais ir Lia Perjovschi asmeninių tyrimų užrašais. Kartu eksponuojama ir muziejaus kolekcija, nuo 1999 m. nuolat pildoma objektais, dažniausiai įsigytais suvenyrų parduotuvėse. Kolekcija tvarkoma pagal septynis muziejaus padalinius: Žemė, Kūnas, Menas, Kultūra, Žinojimas, Mokslas, Visata.

Dan Perjovschi tyrinėja Įlaikinimą. Dirbdamas su pačia gryniausia ir paprasčiausia piešimo technika, jis semiasi idėjų iš kasdienio gyvenimo refleksijos ir politinių bei socialinių aktualijų, randamų žiniasklaidoje. Menininkas dažniausiai piešia tiesiai ant ekspozicinių erdvių sienų, kartais dirbdamas visą parodos veikimo laiką. Muziejines erdves jis verčia aktualijų bankais, atsakydamas į esminį klausimą: kas dabar vyksta? Dan Perjovschi piešinių stilius balansuoja tarp karikatūros, graffiti ir komikso. Paprasti, taiklūs ir šmaikštūs vaizdai reflektuoja pasaulį tokį, koks jis atrodo: prieštaringas, bet gausus stereotipų, ciniškas ir tuo pačiu empatiškai jautrus.

Eksponuojami paraleliai vienas šalia kito, projektai Įlaikinimas ir Žinojimo muziejaus rinkinys paverčia Rupert ekranu aktualijų ir praeities diskursų projekcijai. Kaip baltiškasis identitetas suprantamas Krymo įvykių kontekste? Kokia vakarietiško neoliberalizmo įtaka Baltijos šalyse? Kas yra globalizacija ir kaip ji veikia nacionalinio identiteto suvokimą?

Dan ir Lia Perjovschi kartu dalyvauja parodose nuo 1992 m., pristatydami atskirus, bet vienas kitą papildančius projektus. Jų darbai buvo rodomi solo parodų metu Tate Modern Londone (2006 m.), Modernaus meno muziejuje Niujorke (2007 m.), Castello šiuolaikinio meno muziejuje (2010 m.), Thessaloniki bienalėje (2013) m. ir Kiasma Helsinkyje (2013 m.) bei keliose dešimtyse parodų ir projektų.

Parodą galima apžiūrėti balandžio 26 – birželio 29 d. 10-18 val. darbo dienomis ir 12 – 17 val. savaitgaliais Rupert, Meškeriotojų g. 33 Vilniuje.

Projektą kuruoja Justė Jonutytė

Asistentai: Monika Kalinauskaitė, Maya Tounta ir Paulius Andriuškevičius.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Dėkojame: viešbučiui Europa Royale Vilnius

Pagrindinis informacinis partneris: LRT Kultūra

Piešinys: Dan Perjovschi, 2014 m.

Informacinis partneris: IQ