Atviros dirbtuvės su David Ruebain

Rugpjūčio 8 d., nuo 15 val., Rupert maloniai kviečia į atviras dirbtuves su žmonių su negalia aktyvistu, buvusiu Didžiosios Britanijos vyriausybės Lygybės ir žmogaus teisių komisijos vadovu David Ruebain. Dirbtuvių metu, svečias dalyvius kvies apmąstyti kintantį požiūrį į negalią bei jos reprezentaciją visuomenėje – ką šiandien reiškią būti „priklausomu“ bei „pagalbininku“?

Dviejų valandų trukmės dirbtuvės yra atviros Rupert rezidentams, Alternatyvios edukacijos programos dalyviams bei iš anksto užsiregistravusiems. Prašome registruotis, laiške nurodžius trumpą motyvaciją (anglų k.) dalyvauti, adresu yates@rupert.lt. Registracijos metu taip pat prašome paminėti, jei turite specialių reikalavimų susijusių su judėjimo ar kitomis negaliomis, į kuriuos būtina atsižvelgti.

Apie dirbtuves:

Per paskutinius penkiasdešimt metų suvokimas apie negalią ženkliai pakito. Prie to nemažai prisidėjo neįgaliųjų teisių aktyvistų veikla. Dirbtuvėse bus kviečiama koncentruotis į šiuos aspektus:

  • Per laiką pakitusi negalios reikšmė bei negalios socialinio modelio vystymasis;
  • Klausimai apie priklausomybę, savarankiškumą ir tarpusavio priklausomybę filosofijoje, praktikoje ir mene;
  • Reprezentacija, pagalba bei viešas temos aptarimas;
  • Nesąmoningas šališkumas

Diskusijos metu dalyviai bus kviečiami pasidalinti savo mintimis bei jausmais, įžvalgomis apie temos atskleidimą mene. Ruošiantis dirbtuvėms, prašome apmąstyti apie savo pirmas patirtis susiduriant su negalia, neįgaliais žmonėmis bei skirtumais. Kokios buvo šio pirmo susidūrimo aplinkybės, kaip jautėtės bei kaip tai jus paveikė? Kaip jūsų meninė praktika tiesiogiai ar netiesiogiai paliečia problemas ir temas, susijusias su negalia? Taip pat prašome į dirbtuves atsinešti tam tikrų nuorodų (video klipą, objektą, eilėraštį, eskizą t.t.), apie kurias galėtumėte pakalbėti diskusijos metu.

Dirbtuvės vyks anglų kalba.

David Ruebain – pastaruosius 8 metus dirbo Jungtinės Karalystės aukštojo mokslo lygybės, įvairovės ir įtraukimo politikos ir tyrimų agentūros Lygybės skyriaus vadovas. Prieš tai virš dvidešimt metų dirbo teisininku, vėliau Britų vyriausybės Lygybės ir žmogaus teisių komisijos teisinės politikos skyriaus direktorius taip pat Londono „Levenes Solicitors“ Švietimo, lygybės ir negalios įstatymų departamento įkūrėjas. Davidas taip pat yra Anglijos premjeros lygos bei atskirų futbolo klubų patarėjas lygybės klausimais.

Rupert programas dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.