7-osios Rupert alternatyvios edukacijos programos viešas pristatymas

Vasario 4 d., pirmadienį, 18 val. kviečiame į 7-osios Rupert alternatyvios edukacijos programos pristatymą, kuris vyks Vilniaus dailės akademijos doktorantūros skyriuje, 102 auditorijoje (Malūnų g. 3, C1 pastatas). Pristatymo metu, Rupert komanda plačiau papasakos apie programą, atsakys į dalyvių klausimus taip pat savo patirtimi pasidalins šios programos alumnai Justina Zubaitė ir Augustas Serapinas. Renginys nemokamas, išankstinė registracija nebūtina.

7-ojoje Rupert alternatyvios edukacijos programoje norime apmąstyti tarptautinio šiuolaikinio meno lauko klausimus bei skirti dėmesio vietos kultūros lauko realijoms. Lietuvos meno lauke įžvelgiame naujų iniciatyvų, kritiškų balsų ir kuratorinių vizijų poreikį, todėl šį kartą teikti paraiškas į programą kviečiame jaunuosius kuratorius, rašytojus, meno kritikus, teoretikus, žurnalistus, meno vadybininkus, meninių iniciatyvų bei platformų steigėjus, o taip pat – kitų sričių tyrėjus ir kūrėjus.

Šiais metais Rupert alternatyvios edukacijos programą kreipiame link besikeičiančio kultūros ir meno institucijų bei individualių praktikų vaidmens globalaus politinio nestabilumo laikais apsvarstymo. Klausiame, kokias kūrybines ir vaizduotės sąlygas mes galime pasitelkti ir vieni kitiems suteikti. Kaip, pasinaudojant savo įgūdžiais ir mus supančiomis galimybėmis, galime ne tik aktyviai dalyvauti, bet ir keisti kultūrinę aplinką? Pasitelkiant vietos ir tarptautinių lektorių, menininkų, rašytojų bei kuratorių žiniomis bei patirtimi, sieksime suformuoti polifonišką politiškai ar socialiai angažuotų vizijų vaizdą bei, tikimės, įgalinančias trajektorijas individualiems ir bendriems dalyvių projektams.

Programoje jungiamos meno, kitų humanitarinių ir tiksliųjų mokslų žinios, meninės raiškos formos, skatinami dialogiški ir savi-kritiški mainai formalių ir neformalių susitikimų bei kitokių susidūrimų metu. Dalyviai atsiduria kūrybingoje Rupert bendruomenėje, kurią sudaro rezidentai, parodose dalyvaujantys menininkai, paskaitų bei kitų renginių svečiai. Tai yra vienas išskirtinių ir esminių jiems suteikiamų resursų, kuris leidžia realizuoti savo kūrybinius projektus ir be didelių finansinių ar kitokių išteklių. Programą sudarys viešos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, seminarai, renginiai ir menininkų studijų vizitai su Lietuvos ir tarptautiniais svečiais. Vietoje vieno pristatymo programos pabaigoje, dalyviai savo projektus įgyvendins programos eigoje, išbandant, patiriant ir mokantis iš to, kas pasiteisina ar ne, priimant už kampo visada stygsančią nesėkmės galimybę.

7-ąją alternatyvios edukacijos programos laidą kuruoja Rupert kuratorių komanda (Kotryna Markevičiūtė, Adomas Narkevičius, Yates Norton), koordinuoja Adomas Narkevičius. Jos metu savo žiniomis dalinsis Kate Cooper, Povilas Dikavičius, Victoria Ivanova, Ana Teixeira Pinto, Àngels Miralda Tena, Monika Kalinauskaitė ir kiti vietos bei tarptautiniai mentoriai, apie kuriuos bus pranešta kiek vėliau. Jie dalyvius kvies į paskaitas, skaitymų sesijas, kūrybines dirbtuves, keliones ar įtrauks dalyvius į laisvo pobūdžio pokalbius ir diskusijas. Likusią programos dalį kursite ir kuruosite jūs – programos dalyviai.

Lauksime jūsų paraiškų. Jei nesi menininkas, kuratorius ar rašytojas, nebijok kandidatuoti, Rupert bendradarbiauja su kūrybingais įvairių sričių atstovais.

Paraiškas galima teikti iki 2019 m. vasario 15 d. (penktadienio vidurnakčio).

Daugiau apie programą ir aplikavimo procesą čia.

Rupert alternatyvios edukacijos programa dalyviams yra nemokama. Rupert veiklą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nuotrauka: Annos Gritz paskaita, Rupert, 2018, Evgenia Levin