Atviros studijos (Vilniaus galerijų savaitgalis’18)

Rugsėjo 7 d., penktadienį, Vilniaus galerijų savaitgalio’18 proga, Rupert kviečia į „Atvirų studijų” popietę. Renginio metu rugsėjo mėnesio rezidentės Holly Childs, Rebecca Ackroyd ir Renée Mboya atvers savo studijų duris, lankytojus supažindis su dabartine savo kūryba. 

Studijos bus atviros nuo 14:00 iki 17:00 val. (Studija 2 ir 3).

Rebecca Ackroyd (Jungtinė Karalystė) Londone gyvenanti ir dirbanti menininkė, 2015 metais baigė Londono karališkąją dailės akademiją, 2010 – dailės bakalauro studijas Byam Shaw menų mokykloje. Neseniai Ackroyd savo solo parodas pristatė Gallery Weekend Berlin – Peres Projects, 2018; DRAIN – Galleri Opdahl, Stavandžeris, Norvegija; The Root – Zabludowicz Collection invites serijoje, Londone; House Fire, Outpost galerijoje, Norwich, Jungtinė Karalystė. Menininkė taip pat pasirodė grupinėse parodose: Independent Art Fair, Niujorkas; Beacons/ Pharos – Caustic Coastal, Mančesteris; Lit – Union Pacific, Londonas; Walled Gardens in an Insane Eden –  z2o Sara Zanin galerijoje, Romoje ir daugybėje kitų parodų. Jau egzistuojantys daiktai bei prisiminimai Ackroyd kūryboje išgyvena įvairias transformacijas bei įgauna naujas formas. Jos instaliacijos kviečia į sapnišką, išgalvotą kraštovaizdį, įkvėptą sudėtingos tikrovės. Keisdama mastelį ir nuotaiką, tarp dėmesį traukiančių ir absurdiškų bei subtilų ir intymių fragmentų, savo darbais per feministinę prizmę menininkė siekia tirti erdvės ir kūnų nuosavybės psichologiją. Rupert rezidencijos metu, Ackroyd planuoja sukurti tarpusavyje susijusių piešinių bei tekstų seriją, skirtų permąstyti savo kūrybinės praktikos visumą.

Holly Childs (Australija/Nyderlandai) rašytoja bei menininkė gyvenanti tarp Amsterdamo ir Sidnėjaus. Kūrybinėje praktikoje Childs gilinasi į su ekologija bei kompiuterinėmis sistemomis susijusią kalbą bei emocijas. Tekstų Danklands (Arcadia Missa, 2014-7) ir No Limit (Hologram, 2014) autorė, Maskvos Strelkos instituto, The New Normal programos (2017) magistrantė. Paskutiniu metu kūryba pristatyta: Patternist, kolaboracinis urbanistinis, papildytos realybės (AR) žaidimas (2017); Hydrangea 1 (kartu su J. G. Biberkopf) Rupert 5-osios alternatyvios edukacijos programos baigiamasis renginys, Vilnius (2017); Have The Dusk Deepen, Firstdraft, Sidnėjus (2017); meninių tekstų autorė Adam Linder choreografijai Some Proximity, Sidnėjaus bienalė (2016); Danklands [Swamped], Liquid Architecture, Viktorijos nacionalinė galerija, Melburnas (2015) kuratorė Quake II, Arcadia Missa, Londonas (2014) bei waterfalls.biz Slopes, Melburnas (2014). Rupert rezidencijoje Childs dirbs ties dviem projektais, kuriuos pristatys 2018 m. pabaigoje: Uncanny Valley Girl – kolaboracinis projektas su australų choreografe Angela Goh bei Hydrangea – serija audio bei performansų kūrinių (kartu su J. G. Biberkopf).

Renée Mboya (Kenija) yra rašytoja, kuratorė ir filmų kūrėja šiuo metu gyvenanti Nairobyje, Kenijoje. Jos kūryba nagrinėja atminties temas, ypatingas dėmesys skiriamas autobiografijos naudojimui šiuolaikiniuose naratyvuose, kaip priemonei rekonstruoti iškraipytas reprezentacijas istorijoje. Naujausias Mboya projektas neseniai pristatytas De Appel Arts Centre, Amsterdame, pavadinimu You Must Make Your Death Public. Tai projektas iš dalies įkvėptas filmų kūrėjo Chris Kraus naudojamos metodikos. Į save žiūrėti kaip į tyrimų objektą, savo patirtis priimti, kaip akivaizdžių faktų įrodymą, būti savo paties pirma ir, svarbiausia, neapdorota tyrimų medžiaga, tai daryti be pasiteisinimų, gėdos. Tai pavojingas būdas išreikšti dabarties neišreiškiamumą, šiuolaikiškumą, kuriam nėra tinkamos formos, suteikiančios galimybę kiekvienam kalbėti atvirai. Neįmanoma išreikšti žodžiais ši reikšmė privalo egzistuoti tik neužgniaužiant subjektyvumo.  Mboya kūrybinėje praktikoje pasakojimas tampa meninio tyrimo ir veiklos išraiška. Ruperte, menininkė kurs mondo dokumentinių filmų, sukurtų Afrikoje tarp 1960 ir 1992 metų, refleksiją. Pasiremdama šiais provokuoti siekiančiais kūriniais, kritiškai apmąstys žiniasklaidos bei filmų vaidmenį edukacijos ir reprezentacijos tradicijose.

Rupert rezidencijų programą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.