Trumpos rezidencijos balandis-gegužė
Maloniai skelbiame nuo šios savaitės iki gegužės pabaigos Rupert reziduojančius meno kūrėjus, kuratorius ir tyrėjus.
Aistė Ambrazevičiūtė – eksperimentinė architektė ir menininkė, gyvenanti ir dirbanti Kaune. Aistė stažavosi Olandijoje, Vokietijoje ir Austrijoje, o baigusi magistro studijas Vienos dailės akademijoje nusprendė toliau tęsti savo kūrybinę veiklą Lietuvoje. Magistro studijų metu Aistė atrado savo stiprybes eskperimentinėje ir tarpdisciplininėje architektūros srityse. Pagrindinis dėmesys jos projektuose yra skiriamas ryšių tarp gamtinės ir žmogaus sukurtos aplinkos kūrimui, technologijų pritaikymui praktikoje bei menų sintezei architektūroje. 2019 metais ji įkūrė 3d skaitmeninio meno studiją Plantasia Lab, kurios tikslas- puoselėti formų ir medžiagiškumo įvairovę. Kūrybos debiutas- Kauno menininkų namuose 2019m. rudenį pristatyta paroda „Architekto herbaras” apie Kauno gamtinių paviršių margumą. Rezidencijos Rupert metu Aistė dirbs su projektu „Miško tektonika” bei planuoja įgyvendinti jo kūrybinę dalį-rinkti aplink supančio miško sienų- paviršių artefaktus, sukurti jų skaitmeninį alfabetą bei paversti didelio formato dinaminėmis miško paviršių projekcijomis taip pasikviečiant mišką vidun. Toliau, vykdant eksperimentinį ir tiriamąjį darbo procesą, bus siekiama sukurti Lietuvos gamtinių struktūrų ir inovatyvių technologijų sintezę ir pristatyti išskirtinius architektūrinius medžiagų prototipus.
–
Denisas Kolomyckis – lietuvių tarpdisciplininio meno kūrėjas, aktorius, šokėjas ir performanso menininkas. Denisas yra pristatęs savo darbus daugelyje Europos valstybių, taip pat JAV (Niujorkas, Mississippe), Rusijoje (Maskvoje) ir Kaukazo šalyse (Gruzijoje ir Armėnijoje). Per pastaruosius metus pristatė fotografijų parodas, spektaklius, tapybos darbus ir instaliacijas susijusias su žmogaus teisių tematikomis, jo kūriniai eksponuoti ŠMC, Vilniuje (paroda „Nuo sutemų iki aušros“), pristatyti „The Guardian“ ir kitoje periodinėje kultūrinėje žiniasklaidoje. Šiuo metu menininkas studijuoja VDA skulptūros katedroje. Rezidencijos Rupert metu Denisas vysto performanso „CONDITION“ idėją apie judėjimo sutrikimus (kilusius iš bakterinių ligų ir kitų susijusių sindromų), galinčius paveikti ir pakeisti žmogaus galimybę kontroliuoti fizinius kūno veiksmus. Šis projektas – tai psichologiškai sudėtingas ir lėtas pasakojimas apie žmogaus būklę ir nekontroliuojamą (skirtingų kūno dalių) judėjimą, sergant bakterine liga. Projektas orientuotas pristatyti abstrakčių vaizdų seką audiovizualiniu veikimu – apie skirtingas bakterines ligas vizualiai sujungiant garsą, vaizdą ir performanso/choreografinio motyvo prizmę.
–
Margarita Žigutytė – kuratorė, prodiuserė, kultūros tyrėja šiuo metu gyvenanti Kaune, kur kuruoja VDU menų galeriją 101 bei dirba su nepriklausomais projektais kaip „Gallery Weekend Kaunas“ ir „Young Poor Artists“. Daugiausiai dirbanti eksperimentiniais, neapibrėžtais, procesu paremtais kuratoriniais būdais, Margarita tyrinėja kolektyvumo bei bendruomeniškumo sąvokas ir apraiškas šiuolaikinėje kultūroje. Rezidencijos metu pasitelkus kolaboratyvias ir dialogines praktikas Margarita plėtos publikaciją skirtą tyrinėti rūpesčio, susirūpinimo, rūpestingumo temas. Tai yra dalis jos šiuo metu kuruojamo parodų ir leidinių ciklo skirto tyrinėti rūpesčio ir meilės diskursus šiuolaikybėje.
–
Marija Nemčenko – vizualiųjų menų menininkė, kūrybinių veiklų jaunimo darbuotoja ir rašytoja, dirbanti bei gyvenanti Kaune ir Glazge. Marija yra 1/2 dalis BRUT kolektyvo, su kuriuo ji siekia demistifikuoti brutalistinę architektūrą bei jos viešąsias erdves. Savo praktikoje Marija dažnai remiasi migracijos bei asimiliacijos į Didžiosios Britanijos visuomenę asmenine patirtimi. Naudodama video medžiagą, tekstą, lipdukus, blizgučius, žiniasklaidos piratavimą, viešąjį kalbėjimą bei kitus ne ortodoksinius metodus, ji kvestionuoja, ardo bei aproprijuoja kultūrinių klišių bei stereotipų reikšmes, iš kurių populiariausios siejamos su skirtingų kultūrų maisto tradicijomis. Būtent čia, degtinė ir kebabai, kaip Rytų Europos ir Vidurio Rytų stereo-simboliai, susivienija tam, kad pasipriešintų kultūros bei istorijos sampratom, sukurtom dominuojančių pasaulio valstybių.
–
Sallamari Rantala – menininkė, kurios kūrybos praktika yra paremta aplinkos ir gamtos tyrinėjimais, medžiagų, žinių, vaizduotės reiškinių rinkimu ir kūrimu. Sallamari praktikos kryptį brėžia suvokimas, jog žmonių susidūrimai su fizine realybe bei žinios apie ją neretai yra sąlygojami humanistinio ir ekstraktyvistinio požiūrių. Siekdama permąstyti šią situaciją, tuo pačiu ir pačią save, menininkė „pasakojimus“ surinktus gamtoje transformuoja į tekstinę ir vaizdinę formas. Kūryboje ji eksperimentuoja jungdama gamtos mokslams ir romantizmui būdingas prieigas. Rezidencijos Rupert metu ji planuoja tęsti tam tikrų aplinkos tyrinėjimų išmontavimo procesus, rašyti istoriją ir dirbti ties skulptūriniais objektais. Įkvėpta ir išprovokuota suomių laukinės gamtos literatūros, menininkė ieško būdų, kaip tekstine forma išreikšti susidūrimus su gamta.
Rupert veiklas remia Lietuvos kultūros taryba
Rezidencija yra nemokama dėka kūrybinių industrijų centro Pakrantė paramos.