Kviečiame teikti paraiškas į 8-ąją Rupert alternatyvios edukacijos programą

Rupert maloniai kviečia teikti paraiškas į 8-ąją Rupert alternatyvios edukacijos programą, kuri vyks liepos – lapkričio mėnesiais. Laukiame jūsų paraiškų iki gegužės 31 d. (sekmadienio) vidurnakčio. Šių metų alternatyvios edukacijos programa tyrinės žmogiškumą peržengiančias rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės formas. Žmonių gebėjimas užmegzti emocinį ryšį su nežmogiškomis būtybėms  yra gerai žinomas ir plačiai tyrinėtas. Tačiau ar galime tikėtis rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės iš nežmogiškų būtybių, dirbtinių objektų ar skaitmeninės sąmonės. Vedamas šio klausimo, alternatyvios edukacijos programos žvilgsnis bus nukreiptas į bendradarbiavimą tarp menininkų, kuratorių, tyrėjų, rašytojų, kritikų, hakerių, aktyvistų ir mąstytojų pasirengusių peržengti disciplinų ribas ir formuoti naujas bendradarbystes.

DAUGIAU APIE PROGRAMĄ

Įkvėpta skirtingų teorinių prieigų, technologinių inovacijų ir meninių interpretacijų, alternatyvios edukacijos programa tyrinės ryšius tarp skirtingų infrastruktūrų, nežmogiškų kūnų ir įgalinančių erdvių. Tuo tarpu visą apimanti pandemijos realybė veiks kaip nenuspėjamas ir stimuliuojantis kontekstas. Netikrumo jausmo persmelktas pasaulis tapo vieta drąsioms idėjoms gimti.

Rupert alternatyvios edukacijos programa siekia sukurti laikinas erdves, skirtas žinių mainams ir kūrybingoms saveikoms. Šių metų tema bus plėtojama liepos – lapkričio mėnesiais vykstančių paskaitų, kūrybinių dirbtuvių, mentorystės sesijų  ir išvykų metu. Kviestiniai lektoriai pristatys skirtingą metodologinę prieigą ir suteiks kuratorinę pagalbą programos dalyviams. Programos metu dalyviai atsidurs kūrybingoje Rupert aplinkoje, kurią sudaro rezidentai, parodose dalyvaujantys menininkai, paskaitų bei kitų renginių svečiai, jiems taip pat atsivers galimybė aktyviai dalyvauti viešosios programos renginiuose bei tiesiogiai dirbti su rezidentais. 

Teikiant paraiškas pretendentai prašomi pateikti projekto pasiūlymą, kuris bus plėtojamas programos metu. Nors skatiname siūlyti projektus, turinčius aiškius sąlyčio taškus su programos tema, šį sąlyga nėra privaloma. Taip pat nebus reikalaujama projektų užbaigti. Alternatyvios edukacijos programos aiškus prioritetas yra kūrybiškumas ir procesualus mąstymas, o ne teminė vienovė ar produkcijos siekis. Iš kiekvieno dalyvio programos eigoje ar jos pabaigoje tikimasi projekto pristatymo. Neribojami formato, šie pristatymai bus išgryninti programos metu. Vienas pagrindinių programos tikslų yra padėti jauniesiems menininkams, kuratoriams, rašytojams, mąstytojams, tyrėjams ir kritikams vystyti savo praktikas sudarant sąlygas formaliems ir neformaliems žinių mainams tarpusavyje, kartu su lektoriais ir vietos bendruomene. Programa gali būti suderinama su kūrybine veikla, studijomis ar darbu. Visgi, jai turėtų būti teikiama pirmenybė.

8-ąją alternatyvios edukacijos programą kuruoja Tautvydas Urbelis. Jos metu žiniomis dalinsis be Patricia Reed, Femke Snelting, Inga Seidler, Julijonas Urbonas, Goda Klumbytė, Domas Noreika, Eglė Ambrasaitė ir kiti vietos bei tarptautiniai mentoriai, apie kuriuos bus pranešta vėliau. Prie lektorių prisijungs Kabinetas, Atletika, SODAS 2123, Technariumas ir Editorial erdvės, kurios išryškins skintingų disciplinų erdviškumus. Prie programos taip pat prisideda pirmą kartą suburta Alumnų taryba –  Vytenis Burokas, Mindaugas Bundza, Augustas Serapinas, Anastasia Sosunova, Vitalij Strigunkov.  

Dėl pasaulį apėmusios pandemijos ir atsižvelgiant į Vyriausybės rekomendacijas dalis programos gali vykti virtualiai.

Alternatyvios edukacijos programa yra atvira visiems nepaisant išsilavinimo ir dabartinės veiklos.

PROGRAMOS TRUKMĖ

2020 m. liepos 1 d. – lapkričio 27 d. Būtinas dalyvavimas bent 80% programos veiklų ir užsiėmimų. Tai gali užimti apie 20-40 val./mėn.

PARAIŠKŲ TEIKIMO TERMINAS

iki 2020 m. 31 d. (sekmadienio vidurnakčio)

PARAIŠKŲ TEIKIMO PROCEDŪRA

Prašome siųsti užpildytas paraiškas (paraiškos forma yra čia), CV ir portfolio (ne daugiau 5 projektų) viename PDF faile, el. paštu info@rupert.lt iki 2020 m. gegužės 31 d. (sekmadienio) vidurnakčio. Apie gautas paraiškas kandidatus informuosime el. paštu. Kandidatai, pakviesti į interviu, bus informuojami asmeniškai. Atrankos rezultatai bus skelbiami birželio 22 d.

ATRANKOS KRITERIJAI

Programos kandidatai privalo laisvai vartoti anglų kalbą (oficialūs užsienio kalbos mokėjimo įvertinimai nėra būtini). Programos metu dalyviai privalo dalyvauti ne mažiau kaip 80% programos užsiėmimų, kurie vyks Vilniuje. Dalyviai iš užsienio privalo būti iš Europos Sąjungos šalių arba pasirūpinti viza, leidžiančia jiems programos metu būti  Lietuvoje. Aukštasis išsilavinimas nėra būtinas, tačiau į profesinius pasiekimus bei savarankiško darbo patirtį bus atsižvelgiama.

Rupert alternatyvios edukacijos programa dalyviams yra nemokama. Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus savivaldybė, privatūs rėmėjai.

Programos instituciniai partneriai:  Kintai Arts, Vilniaus dailės akademija, Žeimių dvaras / Aikas Žado laboratorija, VGTU Architektūros fakultetas.

Jei turite klausimų, drąsiai kreipkitės į mus adresu info@rupert.lt

AEP prezentacija: bit.ly/Online_presentation_AEP