Rupert rezidencijos: Pasivaiščiojimas po laukinę aplinką su Lily Tonge ir Sallamari Rantala
Kviečiame prisijungti prie Rupert rezidentės Lily Tonge ir menininkės Sallamari Rantala pasivaikščiojimui Neries upės krantais besidriekiančiais palei Rupert.
Renginio dalyvių skaičius ribotas.
Laikas: Antradienis, gegužės 25 d.,18 val.
Ekskursijos pradžia: pagrindinis Tech Arts pastato įėjimas (jame įsikūręs Rupert)
Trukmė: 90 min
Pasivaikščiojimo metu turėstite galimybę dalyvauti kolektyviniame klausyme ir grupiniame Jack Halberstam knygos Laukinė Aplinka: troškimo sutrikimas (angl. Wild Things: the disorder of desire) skaityme bei dalintis savo įžvalgomis, kurios kils keliaujant upės krantu. Šio pasivaikščiojo tikslas – atkreipti dėmesį kaip iš skirtingų perspektyvų ir vadovaudamiesi tik dalinėmis žiniomis, kuriame informaciją apie lokalumą.
Halberstam apibrėžia laukinę aplinką kaip besipriešinančią ir turinčią potencialą atsikratyti modernizmo civilizacinių, kolonijinių ir kapitalistinių jėgų. Nors laukinė aplinka yra tampriai susijusi su gamta, pasivaikščiojimo metu svarstysime, kodėl laukiniškumas neapsiriboja tik gamtos pasauliu. Remdamiesi Rhiannon Firth kritinės kartografijos teorija, pasivaikščiojimo metu sugeneruosime pokalbį pereinantį iš okupacijos kalbos į sumišimą, kuris bus naudojamas kuriant vietovės žemėlapį būsimiems Rupert rezidentams.
—
Lily Tonge (Jungtinė Karalystė) yra kuratorė ir prodiuserė, gyvenanti ir kurianti Londone. Meno rezidencijų centre Rupert Lily vysto projektą „A Wilder Sort of Walk“, kuriame laukinė aplinka (angl. the wild) apsvarstoma kaip naudingas kritinis terminas ir kaip strategija istoriškai pasitelkiama pasipriešinti normatyviems naratyvams. Paskutiniai jos kuruoti projektai susitelkia ties lokalumu ir neveiklumu (angl. idleness) kaip strategijomis, kovojančiomis prieš individualizaciją ir hiperproduktyvumą. Šiuo metu ji yra programos koordinatorė pietų Londono galerijoje (South London Gallery), dirbanti su parodomis ir vieša programa.
Sallamari Rantala (Suomija) menininkė šiuo metu gyvenanti ir kurianti Vilniuje. Jos kūrybos praktika yra paremta aplinkos ir gamtos tyrinėjimais, medžiagų, žinių ir istorijų, jos skulptūrinėms instaliacijoms ir rašymui, rinkimu. Sallamari praktikos kryptį brėžia suvokimas, jog žmonių susidūrimai su fizine realybe bei žinios apie ją neretai yra sąlygojami humanistinio ir ekstraktyvistinio požiūrių. Siekdama permąstyti šią situaciją, tuo pačiu ir pačią save, menininkė „pasakojimus“ surinktus gamtoje transformuoja į tekstinę ir vaizdinę formas. Kūryboje ji eksperimentuoja jungdama gamtos mokslams ir romantizmui būdingas prieigas. Sallamari 2020 metais buvo apdovanota JCDecaux premija.
*Dalyviai turi vadovautis visais COVID-19 saugumo reikalavimais.
Tech Arts, Vaidilutės g. 79, Vilnius
Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Šis projektas įmanomas Art Fund paramos dėka
Nuotrauka: Sallamari Rantala