Susipažinkite su kviestiniais lektoriais | Alternatyvios edukacijos sambūris

Kviečiame susipažinti su „Alternatyvios edukacijos sambūrio“ kviestiniais lektoriais.

Olga Schubert yra kolektyvinio mokymosi ir meninių tyrimų formato „New Alphabet School“ (2019–2022 m.) iniciatorė, bendrakuratorė ir projektų vadovė, parengusi leidinių seriją „Library 100 Years of Now“ Berlyno Pasaulio kultūrų namuose (HKW). Šiuo metu yra Linco meno universiteto doktorantė, jos disertacijai „Žinių ekologija kuratorinėse praktikose po 1989 m.“ vadovauja Karin Harrasser. O. Schubert anksčiau yra dirbusi įvairių muziejų kuratorių komandose, taip pat leidybos srityje. Yra išleidusi publikacijų, pvz., „Wörterbuch der Gegenwart“ (su Bernd Scherer ir Stefan Aue, 2019 m.), „100 Years of Now and the Temporality of Curatorial Research“ (2019 m.) ir „Glossar inflationärer Begriffe“ (su Sara Hillnhuetter ir Eylem Sengezer, 2013 m.).

Elisabeth Krämer dirba projektų koordinatore Pasaulio kultūrų namuose (HKW) Berlyne, koordinuoja parodas, konferencijas ir leidinius, pvz., „A History of Limits“, „Past Disquiet“, „Misfits“, „2 or 3 Tigers“. Tarp naujausių jos projektų – kolektyvinio mokymosi ir meninių tyrimų platforma „New Alphabet School“ (2019–2022 m.) ir praktikos bendruomenė „Investigative Commons“, inicijuota „Forensic Architecture“, „Forensis“ bei Europos žmogaus teisių centro. Savo veikloje daugiausia dėmesio skiria tyrimams ir praktikoms, susijusioms su institucijų ir aktyvizmo sankirtomis, vysto atvirus žinių kūrimo formatus, skirtus tyrinėti institucionalizuotų struktūrų topografijas.

Asbjørn Blokkum Flø gyvena ir dirba Osle, vadovauja Norvegijos technologijų, meno ir muzikos centro Notam edukacinei programai.

Flø dėstė tokiose institucijose kaip Norvegijos muzikos akademija, NTNU – Norvegijos mokslo ir technologijų universitetas, Oslo universitetas. Kūrėjas bendradarbiauja su Notam nuo pat įkūrimo 1994 m., o nuo 2006 m. veda edukacinę programą. Flø tekstus publikavo įvairios organizacijos, tarp jų – „Organized Sound“ (Cambridge University Press), NIME (Tarptautinė naujų sąsajų muzikinei raiškai konferencija) ir ICMC (Tarptautinė kompiuterinės muzikos konferencija). 

Flø dirba ne tik Notam, bet ir kaip laisvai samdomas menininkas, kompozitorius bei muzikantas, kuriantis garso instaliacijas, elektroninę ir akustinę muziką.

Hugo Hopping – amerikiečių menininkas, šiuo metu gyvenantis Kopenhagoje. H. Hoppingas yra surengęs daugybę parodų tiek kaip menininkas, tiek kaip kuratorius, rašo apie meno ir kultūros istoriją, kartu su kolegomis yra įkūręs ne vieną meno organizaciją ir mokymosi platformą, pvz., meno ir dizaino darbo grupę „The Winter Office“, „SixtyEigth Art Institute“, rengiantį parodas ir publikuojantį meninius bei kuratorinius tyrimus.

Nuotrauka: Evert Palmets

Maarin Ektermann  yra Taline (Estija) gyvenanti meno veikėja, dirbanti ties šiuolaikinio meno ir daugiau ar mažiau eksperimentinės edukacijos sankirta. Naujausi jos projektai: „Artists in Collections“ (su M.A. Talvistu, nuo 2017 m.), socialinių kultūros lauko ritualų permąstymas pagal projektą RESKRIPT (su H. Hütt, nuo 2019 m.), pasiūlymas dėl sąžiningos mokesčių sistemos Estijos meno scenai (su A. Triisberg, nuo 2019 m.), vadovavimas naujai edukacinei platformai „proloogkool“ („prologų mokykla“, nuo 2020 m.). M. Ektermann taip pat dirba Estijos dailės akademijos Bendrosios teorijos centro vadove, ten dėsto XX a. meno istorijos, savarankiškai organizuojamų praktikų bei meno kritikos kursus.

Nuotrauka: Isabel Kuh

Tautvydas Urbelis – kuratorius, (eks)filosofas ir rašytojas, dirbantis šiuolaikinio meno, edukacijos ir spekuliatyvios architektūros srityse. Daugiausia dėmesio skirdamas tarpdisciplininiams žinių sklaidos būdams, tarpdisciplininiams mainams ir nepaklusniai fikcijai, T. Urbelis tyrinėja būties poetiką ir įtampas vis sudėtingėjančiame pasaulyje.

Šiuo metu jis yra Rupert (Vilnius) alternatyvios edukacijos ir viešųjų programų kuratorius, taip pat knygos „Regeneracija ir jos įtampos“ (Architektūros fondas, 2021) redaktorius, vadovauja tyrimų projektui „Geismo architektūra“. T. Urbelis yra kuravęs renginius ir bendradarbiavęs su Architektūros fondu, Šiuolaikinio meno centru, Čikagos EXPO, „Ateities architektūra“, Kauno architektūros festivaliu, Londono architektūros festivaliu, „Gėdos architektūra“, Tarptautiniu Kauno kino festivaliu ir kt.