ATVIRAS KVIETIMAS | 12-oji alternatyvios edukacijos programa

Skelbiame atvirą kvietimą teikti paraiškas 12-ajai Alternatyvaus edukacijos programai, kuri vyks 2024 m. birželio 12 d. – lapkričio 22 d.

Paraiškų laukiame iki KOVO 24 d. 23:59 (EEST).

Rupert alternatyvios edukacijos programa (AEP) – tai paraakademinė studijų programa, propaguojanti decentralizuotus žinių mainus, sankirtas ir į procesą orientuotą tyrimų bei eksperimentų veiklą. Šia programa siekiama išplėsti akademinio lauko ribas – skatinti savarankiško mokymosi praktikas, tarpusavio mokymąsi, glaudžius dalyvių ir edukatorių santykius.

Kasmet atrenkama iki devynių žmonių, kuriems suteikiama galimybė plėtoti savo projektus. Jie dalyvauja įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose, paskaitose, seminaruose, tiriamosiose išvykose, lanko studijas. Programa tęsiasi šešis mėnesius, o jos kulminacija – baigiamoji paroda ir leidinys. Užsiėmimai netrunka visą darbo dieną, tad juos lengva suderinti su kitais įsipareigojimais. Kol vieši Vilniuje, dalyviai supažindinami su vietine meno scena, kviečiami dalyvauti kitose Rupert veiklose ir bendrauti su institucijos rezidentais.

Programa atvira visiems, nesvarbu praktikos pobūdis ar atstovaujamo meno rūšis. Rupert siekia suteikti kuratorinę paramą ir erdvę, kurioje galėtų susitikti skirtingos praktikos ir sritys. Nors Alternatyvios edukacijos programa paremta jau išvystyta metodologine sistema, dalyviai skatinami siūlyti papildomas veiklas ir užsiimti savarankiškai organizuojamomis praktikomis, kurioms Rupert siūlo kuratorinę ir materialinę paramą.

12-OJI PROGRAMA

MENTORIAI

Aikas Žado Laboratorija Žeimių dvare, Ama Josephine Budge Johnstone, Billy Bultheel, Ceci Moss, Domas Noreika, Eglė Ambrasaitė, Hannah Rose Stewart, Laura Marija Balčiūnaitė, Lithic Alliance, Nabila Tavolieri, PRICE, Ren Loren Britton & Goda Klumbytė, Sara Sassanelli, Sarah Friend, Tom Clark, Vaida Stepanovaitė.

DAUGIAU APIE PROGRAMĄ

12-ąją programą kuruoja Tautvydas Urbelis.

12-oji Alternatyvios edukacijos programa rengiama bendradarbiaujant su Triangle-Astérides (FR), Performing Arts Forum (FR), Aikas Žado laboratorija Žeimių dvare (LT), Akee (LT),  Šiuolaikinio miesto festivaliu Audra (LT) ir Radio Vilnius (LT), Ola Radio (FR)

2024 m. AEP toliau nagrinės TRANSGRESIJOS IR PEREINAMUMO temą. Šie reikšminiai žodžiai funkcionuos ne kaip apibrėžimai, o kaip kertinės tolesnių tyrimų gairės. Teminių trajektorijų sintezė ir kintanti metodologinė sistema padės pertvarkyti programą ir leis sąveikauti savitai švietimo infrastruktūrai, decentralizuotų žinių mainams ir meninei kūrybai.

Programa tęsis šešis mėnesius – nuo birželio iki lapkričio Vilniuje (Rupert), Sen Erme (Scenos menų forume) ir Marselyje („Triangle-Astérides“). Programą vainikuos baigiamieji renginiai Marselyje ir Vilniuje.

Vilniuje vyksiančios programos dalies dalyviai gali tikėtis kassavaitinių sesijų Vilniuje ir po dvi sesijas per savaitę Marselyje. Paprastai viena sesija padalijama į dvi dienas ir iš viso trunka nuo 8 iki 12 valandų. Tikslus tvarkaraštis gali skirtis ir bus pateiktas po atrankos.

Iš atrinktų dalyvių tikimasi, kad jie visą Lietuvoje vyksiančios programos laikotarpį gyvens Vilniuje ir Marselyje bei dalyvaus ne mažiau kaip 80 proc. veiklų.

STRUKTŪRA

12-oji Alternatyvios edukacijos programa (AEP) vyks trimis etapais:

  1. Programa Vilniuje birželio 12–rugsėjo 27 d. Vilniuje vyksiančią AEP dalį sudarys kas savaitę ir kas dvi savaites organizuojamos sesijos, apsilankymai studijose ir kiti užsiėmimai, kuriuos ves mentoriai ir Rupert komanda. Atrinkti dalyviai birželio 6–9 d. turės galimybę pristatyti savo darbus festivalio „Audra“ meno programoje Kaune, o liepos pabaigoje paviešėti „Akee“ užmiesčio rezidencijoje Lietuvoje. Šiuo etapu Rupert nesiūlo apgyvendinimo ar paramos tarptautinėms kelionėms
  2. Programa Prancūzijoje spalio 14–lapkričio 4 d. Pradžia – spalio 14–19 d. Scenos menų forume, tęsinys – spalio 21–lapkričio 4 d. centre „Triangle-Astérides“, kulminacija – baigiamasis renginys lapkričio 2 d. taip pat „Triangle-Astérides“. Dalyviams bus suteikta kuratorinė ir ribota finansinė parama. Rupert apgyvendins Scenos menų forume ir „Triangle-Astérides“ centre bei pasirūpins kelionėmis Prancūzijoje
  3. Pasirenkamasis baigiamasis renginys Vilniuje lapkričio 21–22 d., tapsiantis pagrindinio Rupert rudens renginio dalimi. „Triangle-Astérides“ vyksiančio baigiamojo renginio rezultatai keliaus atgal į Vilnių ir bus eksponuojami kaip viešosios programos dalis. Rupert padengs meno kūrinių gabenimo į Lietuvą išlaidas, tačiau negali pasiūlyti apgyvendinimo ar paramos kelionei iš Prancūzijos.

Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros institutas, Prancūzų institutas, Tech Zity.

KAIP PATEIKTI PARAIŠKĄ

Kiekvienas dalyvis privalo pateikti planuojamo vystyti projekto pasiūlymą.

 

Paraiškų teikimo terminas – KOVO 24 d., 23:59 (EEST).

Dizainas – Marijn Degenaar.

Rupert pripažįsta, kad dabartinis paraiškos formatas yra ribotas ir norėtų pasiūlyti labiau įtraukų būdą. Jei negalite užpildyti tam tikrų privalomų laukelių arba tai darant jums prireikė pagalbos, prašome kreiptis el. paštu info@rupert.lt.