Ekskursija alternatyvios edukacijos dalyviams po Vilniaus projektų erdves

7-oji Rupert Alternatyvios edukacijos programa kovo 17 dieną prasidėjo ekskursija po menininkų įkurtas erdves Vilniuje, kurį vedė Adomas Narkevičius – vienas iš programos kuratorių. Dalyviai aplankė projektų erdvę „Editorial“ ir jos bendraįkūrėją Vitaliją Jasaitę, menininkų dienos centrą „Autarkia“ ir jo įkūrėją Robertą Narkų, menininkų inicijuotą„Monto‘s Tattoo“ erdvę ir jos bendraįkūrėją Gediminą G. Akstiną, taip pat – namuose įkurtą galeriją „Trivium“ ir jos įkūrėją Aistę Kisarauskaitę. Programos dalyviai turėjo galimybę prisijungti prie diskusijos su Kasparu Grosevs ir Marta Trektere iš Rygoje menininkų pastangomis veikiančios ne pelno siekiančios organizacijos – galerijos  „427”.

Ekskursijos metu minėtų erdvių iniciatoriai dalinosi savo asmenine ir profesine motyvacija imtis tokių projektų, įkurtų erdvių vizijomis ir jų transformacijų galimybėmis, ryšiais su vietine bendruomene ir globalizuotu meno pasauliu, požiūriais į viešumą ir savi-reklamą, lėšų pritraukimo galimybes ir problemas su kuriomis susiduria. Šios temos tapo pradžia pokalbiams apie menininkų iniciatyvų vaidmenį šiandienos socialiniame ir politiniame klimate, galimą menininko ir kuratoriaus dinamiką, spaudimą viešumui ir savi-reklamai, taip pat mintis apie bendruomenės sąvoką, klausiant savęs, ar jos gali formuotis tikslingai ar visgi tik atsiradus bendriems interesams ir rūpesčiams.

Rupert alternatyvios edukacijos programa dalyviams yra nemokama. Rupert veiklą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rupert alternatyvios edukacijos programą remia Vilniaus savivaldybė, Rupert labdaringos vakarienės svečiai ir kiti rėmėjai.