Jason Hendrik Hansma: Corollaries

Corollaries

Sausio 13 d., antradienį 18:30 ŠMC skaitykloje vyks Corollaries – performatyvus skaitymas, susidedantis iš trijų menininko ir dabartinio Rupert rezidento Jason Hendrik Hansma trumpų tekstų, parašytų 2012-2015 m.

Tarp šių tekstų – Bamboo Screens And Never Photographed Photographs (liet. Bambuko širmos ir niekuomet nefotografuotos nuotraukos), trumpas rašinys, kilęs iš užmiršto filmo, noro niekuomet nebepadaryti nuotraukos ir bambuko širmos, rastos vienoje šiaurės Tailando lūšnoje. Antras tekstas, Continents Are Coming To Meet You (liet. Žemynai ateina su tavimi susitikti) yra ant į Singapūrą skrendančio lėktuvo lango tirpstančio šerkšno tyrinėjimas, klausiant, kur yra namai. Taip pat bus skaitomas ir naujausias autoriaus tekstas Patrick (liet. Patrikas), parašytas Vilniuje, rezidencijos Rupert metu, atsispiriantis nuo 7000 metų senumo dainos, atliekamos šiaurės vakarų Australijos gyventojo.

Tekstai bus skaitomi anglų kalba. Renginio trukmė – 25-30 minučių.

Jason Hendrik Hansma gimė Lahore, Pakistane 1988 metais. Jis baigė meno magistro studijas Piet Zwart Institute Roterdame, kur šiuo metu gyvena ir kuria. Dirbdamas su įvairiais mediumais: filmais, objektais, tekstais ir fotografija, Hansma savo darbuose kelia klausimus apie istorijoje pamirštas akimirkas ir medžiagas, bandydamas atsekti balsus, sklindančius viešose ir privačiose erdvėse. Menininko darbuose nuolat atsiranda elementai, kurie atsidūrę vienas šalia kito veikia kaip minčių tinklai ir pokalbiai tap įvairių pašnekovų.