Justė Jonutytė paskirta Rupert direktore

Šį mėnesį Rupert valdyba priėmė sprendimą dėl naujo Rupert direktoriaus paskyrimo. Įvertindama kandidatės svarų indėlį į institucijos veiklą, Rupert valdyba į direktoriaus poziciją išrinko Justę Jonutytę, iki šiol dirbusią Rupert meno direktore. J. Jonutytė taps pirmąja institucijos direktore, paskirta penkerių metų laikotarpiui, o sprendimas įsigalioja iš karto.

Justė Jonutytė įgijo meno istorijos magistro laipsnį St Andrews universitete Škotijoje. Per savo karjerą ji dirbo Tate Modern Londone, Jono Meko fonde Niujorke, oO (Lietuvos paviljone 55-ojoje Venecijos bienalėje) ir kitose meno institucijose. Rupert kaip kuratorė Justė Jonutytė pradėjo dirbti 2013 m. pradžioje ir tų pačių metų lapkritį buvo įdarbinta kaip meno direktorė. Tarp naujausių jos kuruotų parodų – Doros Garcios  „Europos Jeruzalė” (2013 m.), Lios Perjovschi  „Žinių muziejaus rinkinys” ir Dan Perjovschi  „Įlaikintas” (2014 m.). Tarp ateityje planuojamų projektų – menininkės Laure Prouvost personalinė paroda ir renginių serija vyksianti 2014 – 2015 m. Rupert, o taip pat emocijos politikos reiškinį tirianti keliaujanti grupinė paroda ir paskaitų serija Lietuvoje, Islandijoje ir Norvegijoje 2015 m. – 2016 m. Kartu su Pauliumi Petraičiu Justė Jonutytė sudarė ir išleido knygą „Tarsi nebūtų rytojaus. Jaunosios kartos Lietuvos fotografija” (2013 m., platinama Motto Books).

Justės Jonutytės kaip Rupert meno direktorės prioritetas, greta kitų programų įgyvendinimo, buvo alternatyvios edukacijos platformos – Rupert edukacinės programos – formavimas. Šiai programai J. Jonutytė kuravo intensyvią viešų performansų ir paskaitų seriją, kurioje dalyvavo Claire Bishop, Sebastian Cichocki, Dora Garcia, Carl Palm ir Sebastian Rozenberg, Lia ir Dan Perjovschi, Mårten Spångberg ir kiti menininkai bei teoretikai. Taip pat ji prisidėjo prie edukacinės programos dalyvių projektų realizavimo, tarp kurių – Alex Davidson ir Jenna Bliss kuruota  „Užtemimo” renginių serija ir virtuali platforma, Justino Dūdėno bemotoris keltas kursuojantis tarp dviejų Neries pusių, Augusto Serapino filmo sukūrimas ir kt. J. Jonutytė taip pat pradėjo ir išplėtė Rupert rezidencijų programą. Per vienerius programos metus Rupert rezidavo daugiau nei trisdešimt rezidentų ir suorganizuota virš dvidešimt viešų renginių.

Kaip naujoji Rupert direktorė, J. Jonutytė tikisi išlaikyti eksperimentinį Rupert renginių, parodų ir edukacijos modelį, tuo pačiu sustiprindama institucijos pozicijas alternatyvios edukacijos bei rezidencijų lauke tarptautiniu ir vietos mastu.