Kūrybinės dirbtuvės: (Re)kontekstualizuojant Amerikos kolonializmą ir patriotizmą

Šių metų sausio 19 d., 12 val. Rupert kviečia į rašytojos ir kuratorės, Rupert edukacinės programos dalyvės Jacquelyn Davis kūrybines dirbtuves Šiuolaikinio meno centro skaitykloje:

“[…] Kelerius metus pragyvenusi svetur, neseniai apsilankiau tipiškame JAV muziejuje su nuolatine Amerikos meno ekspozicija. Pasijutau svetima ir sutrikusi – taip turbūt jaučiasi ateivis, nusileidęs naujoje planetoje. Dauguma vaizdų ir objektų šūkavo kolonialistinius ir patriotinius pareiškimus, pasakojo apie nepailstančius užkariavimus ir tyrinėjimus. Kaip galima sąžininingai ir kūrybiškai interpretuoti vaizdus bei objektus, tiesiogiai susijusius su šalimi, nuo kurios esi skiriamas pilietybės, (ne)prisirišimo ar geografinio atstumo? […]”

//

Jacquelyn Davis kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose rašymas ir vertimas tampa įrankiais tiriant ryšį tarp istorinių Amerikos meno objektų ir artefaktų bei vietoje sukurtų tekstų: trumposios prozos, esė, apropriacijos, poezijos. Skirtingos rašymo formos, požiūriai ir technikos jungiamos su rašančiojo individualia patirtimi.

Dirbtuvių dalyviai „išvers“ vaizdus į tekstinę kalbą, dirbdami tam tikruose laiko ir užduočių rėmuose. Kolektyviai sukurti tekstai vėliau bus pristatomi skaityme kartu su aproprijuotais vaizdais ir objektais. Taip pat dalyvių tekstai bus surinkti ir pristatyti atskiroje publikacijoje.

Jei norėtumėte dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, prašome registruotis el. paštu monika@rupert.lt iki 2014 m. sausio 15 d.

Kūrybinės dirbtuvės vyks Šiuolaikinio meno centro skaitykloje sausio 19 ir 25 dienomis 12 – 16 val
Viešas dirbtuvių metu sukurtų tekstų skaitymas Rupert (Meškeriotojų g. 33) vyks 2014 m. kovo mėnesį.
Kūrybinės dirbtuvės ir skaitymas vyks anglų kalba. Tekstai lietuvių kalba gali būti publikuojami, tačiau tik kartu su angliškais vertimais.

//

Jacquelyn Davis yra rašytoja ir kuratorė, gyvenanti ir dirbanti Stokholme bei šiuo metu dalyvaujanti Rupert edukacinėje programoje. Ji yra baigusi magistro studijas Konstfacko universiteto meno, amatų ir dizaino koledže (kuravimas bei kritinis rašymas) bei Kalifornijos menų instituto Kritikos studijų mokykloje (kūrybinis rašymas), taip pat bakalauro įgijusi bakalauro laipsnį Oberlino koledže (politikos ir kino studijų programa). Ji yra „valeveil“ – platformos, skirtos kūrybinių Amerikos ir Skandinavijos šalių ryšių stiprinimui, įkūrėja. Būdama Vilniuje. Jacquelyn Davis įgyvendins Shirley Jackson novelės „Loterija“ įkvėptą tiriamąjį projektą: siekdama išnarplioti galios, įtakos ir pripažinimo sampyną bei tyrinėti sąvoką „hacking-as-curating“, ji kurs eksperimentinę parodų platformą. Taip pat programos metu Jacqueline tęs savo kūrybinę veiklą Baltijos regione.

Nuotrauka: George Catlin, “Bizonų medžioklė su baltojo vilko kailiu”, 1844 m., spalvota litografija