KVIETIMAS Į ATVIRAS MENININKŲ STUDIJAS: Bridget Currie ir Hanni Kamaly

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, Rupert kviečia į „Atvirų studijų” (Open Studio) vakarą. Rugsėjo mėnesio Rupert rezidentės Bridget Currie ir Hanni Kamaly atvers savo studijų duris visiems, norintiems pamatyti jų darbo Vilniuje procesus – atviro skaitymo sesiją bei performatyvią paskaitą. Svečiai bus kviečiami pasivaišinti užkandžiais bei gėrimais.

Studijos bus atviros nuo 18:30 iki 20:30 val. Be skaitymo sesijos ir paskaitos, taip pat vyks pokalbiai su menininkėmis:
18:30 – 19:00 atvykimas į Rupert, gėrimai ir užkandžiai.
19:00 – 19:30 Bridget Currie. Atvira skaitymo sesija ‘Theory of Meadowness’ (liet.„Pievos teorija“).
19:45 – 20:15 Hanni Kamaly. Performatyvi paskaita ‘BEAST MODE: The Vultures of Our Time’ (liet. „ŽVĖRIES REŽIMAS: Vizualieji šio laikmečio grobuonys“).
po skaitymo sesijos ir performatyvios paskaitos kviečiame pokalbiams su menininkėmis.

//
Bridget Currie atliks atvirą skaitymo sesiją, pristatydama ištrauką iš kūrinio ‘Theory of Meadowness’ (liet. „Pievos teorija“). Kūrinys skirtas trims veikėjams, pristatytas skaitmeninio dienoraščio formatu Baltijos Trienalėje. Menininkės grožinės literatūros tekstas nagrinėja objektų buvimo, traukos, meno gamybos ir vartotojiškumo temas. Skaitymo sesija vyks meninkės studijoje, dekoruotoje specialiai šiam performansui.
Bridget Currie savo kūrybos išraišką vadina skulptūra, apjungiančia performanso, rašymo, maisto tyrimo bei tapymo praktikas. Menininkės darbai išreiškia susidomėjimą gyvenimo ir mirtes sąveika kaip jėga valdančia pasaulį. Pastaruosius dešimtį metų, Bridget kūrė asmeninį žodyną sudarytą iš skirtingų veiksmų ir medžiagų, tokių kaip mediena, duona, druska, molis, audeklas, daržovės ir kitų jų rūšių. Be to, menininkė ilgai domisi Animizmu kaip paralelia sistema, skirta menui suprasti. Kurdama abstrakčias skulptūras, Bridget tiria gyvybiškumo ir esaties ribas. Jos sukurtus objektus galima traktuoti kaip dvasinio pasaulio svečius bei pagrindinius veikėjus menininkės performansuose, lėlių teatro pasirodymuose ar fermentacijoje.

//
Hanni Kamaly pristatys performatyvią paskaitą ‘BEAST MODE: The Vultures of Our Time’ (liet. „ŽVĖRIES REŽIMAS: Vizualieji šio laikmečio grobuonys“), tiriančią laukinių padarų bei ateivių atvaizdavimo ištakas ir poveikį. Menininkė nagrinės ryškius istorinius žmogiškųjų / sužmogintų monstrų atvaizdus įvairiuose kontekstuose. Performatyvios paskaitos metu bus pristatomos sąsajos tarp ištraukų iš mokslinės fantastikos, siaubo filmų, meno kūrinių bei psichologijos, įvairiapusio minčių žemėlapio forma. Pindamas faktus su ikoniškais vaizdais, žemėlapis brėš ribas tarp praeities ir dabarties.
Hanni Kamaly savo kūrybą remia moksliniais tyrimais. Kurdama skulptūras, video medžiagą ir performansus ji tiria subjekto / objekto būties teorijas bei kaip pastarosios yra susijusios su egzistencijos ir subjektyvumo ribomis. Pastarųjų Hanni projektų dėmesio centre – dehumanizacijos reprezentacija antropologijos, pop kultūros ir post-kolonializmo tyrimų laukuose.

KAIP NUVYKTI:
Rupert
Vaidilutės g. 79,
Vilnius 10100

Iki Rupert galima atvykti 15 autobusu, kuris išvyksta iš Tverečiaus stotelės Antakalnyje kas valandą ir apsisukęs Turniškėse sustoja ‘Antrojo paplūdimio’ stotelėje tiesiai priešais Rupert. Tvarkaraštį galite rasti čia.