Kvietimas teikti paraiškas į Rupert rezidencijų programą 2018

Rupert rezidencijų programa skirta Lietuvos ir užsienio kūrėjams: menininkams, rašytojams, kuratoriams, garso menininkams, kultūros vadybininkams ir akademikams, kuriems suteikiama galimybė gyventi ir dirbti Vilniuje, įgyvendinant individualius projektus ir įsitraukiant į vietinę kultūrinę sceną. Veikianti paraleliai Rupert edukacinei, parodų ir viešajai programai, rezidencijų programa leidžia bendradarbiauti su dalyviais ir mentoriais iš įvairių kultūros sferų, tuo pačiu dalyvaujant pasižymėjusių kuratorių, menininkų ir mąstytojų vedamose paskaitose ir kūrybinėse dirbtuvėse.

Rupert įsikūręs vaizdingame Valakampių rajone, arti aktyvaus miesto kultūrinio centro, prie pat Neries upės bei mažo paplūdimio, apsupto laukų ir miško. Menininkų rezidencijos įrengtos naujai pastatytame apdovanojimus pelniusio Lietuvos architekto Audriaus Ambraso Pakrantės pastate, veikiančiame kaip menų inkubatorius, tapęs namais kelioms kūrybinių industrijų kompanijoms. Kiekvienam rezidentui suteikiama studija su antresole (iš viso užimanti apie 52 kvadratinius metrus), kuria leidžiama naudotis kaip kūrybos ir tyrimų erdve visos rezidencijos metu. Visose studijose yra baldai ir nemokamas bevielis internetas. Pastate taip pat yra skaitykla, susitikimų kambarys ir virtuvė, kuria gali naudotis rezidentai. Taip pat rezidentams leidžiama naudotis Apple kompiuteriais studijose, mobiliais telefonais su SIM kortele ir Rupert dviračiais.

Daugiau nei pusė rezidencijų yra nemokamos dėl Lietuvos kultūros tarybos rezidencijų programų ir kitų rėmėjų paramos. Likusios rezidencijos kainuoja 450 EUR per mėnesį. Rupert rezidentams suteikiama studija kūrybai, administracinė pagalba, įrankiai ir rengiami bent du kviečiamų kuratorių susitikimai su rezidentu per mėnesį. Rezidentai turi patys pasirūpinti savo kasdieninėmis bei kelionės išlaidomis. Rupert komanda išduoda rekomendacinius laiškus menininkams, teikiantiems paraiškas finansavimui rezidencijų projekto įgyvendinimui.

Rupert yra meno ir edukacijos centras, siekiantis stiprinti bendradarbiavimą tarp menininkų, mąstytojų, tyrėjų ir kitų kultūros profesionalų per tarpdisciplinines programas bei rezidencijas. Kaip idėjinė platforma kultūros produkcijai, Rupert siekia integruotis į socialinį ir kultūrinį Vilniaus gyvenimą, tuo pačiu išlaikydamas platų tarptautinį akiratį.

REZIDENCIJOS TRUKMĖ
Individualios rezidencijos gali trukti nuo 1 iki 3 mėnesių, ypatingais atvejais, ir ilgesnį laikotarpį. Rezidentų prašoma pasiūlyti jiems tinkamą rezidencijos datą ir trukmę, kuri galėtų būti paskirta atsižvelgiant į studijų užimtumą bei tvarkaraštį. Individualiai rezidencijai paraišką gali teikti ir menininkų kolektyvai (iki 4 žmonių). Rezidencijos vyks 2018 m. sausio 1 d. – birželio 30 d.

KAIP TEIKTI PARAIŠKĄ
Prašome užpildytą paraiškos formą (Residency application form 2018) kartu su CV, portfolio (ne daugiau kaip 5 – ų darbų, nuotraukų skaičius neribojamas) ir paraiškos mokesčio mokėjimo išrašą, siųsti el. paštu residencies@rupert.lt iki 2017 m. rugpjūčio 27 d., sekmadienio vidurnakčio. Prašome visus dokumentus pildyti anglų kalba ir kiekvieno failo pavadinime pridėti savo pavardę.

Taikomas 10-ies eurų paraiškos mokestis. Sumokėti galima per PayPal iki rugpjūčio 27 d. arba banko pavedimu.

PayPal - The safer, easier way to pay online!

Atrinkti kandidatai bus pakviesti į Skype interviu su priėmimo žiuri, vyksiantį netrukus po paraiškų priėmimo pabaigos.

LTK_Logotipas(6)