Lauryn Youden

Lauryn Youden (Kanada/Vokietija) yra performanso ir instaliacijų kūrėja, poetė ir nepriklausoma kuratorė gyvenanti ir dirbanti Berlyne. Youden praktikoje susipina tyrinėjimai apie moderniąją vakarų mediciną, med-industrinį kompleksą, „alternatyvias“ gydymo praktikas ir tradicinę mediciną, taikomą gydant jos pačios lėtinius susirgimus ir nematomas negalias. Youden kūryboje per asmeninius pasakojimus, medicinos istorijos, feminizmo ir crip/queer teorijų perspektyvas apmąstomos represuotos, marginalizuotos ir pamirštos rūpybos ir žinojimo praktikos. 

 

2016 m. menininkė apdovanota Berlyno meno prizu. Ji taip pat yra projektų erdvės „Ashley Berlin“ bendra direktorė ir įkūrėja. Pastaruoju metu ji dalyvavo parodose ir atliko performansus tarptautiniu mastu: Shedhalle Ciuriche (CH), Stedejlik muziejuje Amsterdame (NE), 11-toje Berlyno bienalėje (DE), Frye meno muziejuje Sietle (USA), Manifesta 12 galerijoje Palerme (IT), Württembergischer Kunstverein Štutgarte (DE), Emma meno centre Würenlos mieste (CH), Künstlerhaus Bethanien Berlyne (DE), Volksbühne teatre Berlyne (DE) ir naujausioje parodoje Kosmos Emma Kunz: Eine Visionärin im Dialog mit zeitgenössischer Kunst Aargauer Kunsthaus muziejuje Arau mieste (CH).

Savo rezidencijos Rupert laikotarpiu Youden ilsėsis, tyrinės ir reflektuos apie praėjusius metus ir kaip jie paveikė ją kaip chronišką ligą turinčią, neįgalią queer menininkę. Naudodamasi šiomis refleksijomis, kūrėja tęs savo asmeninį Disability Access dokumentą, kuriame Youden siekia surašyti aibę rekomendacijų ir reikalavimų, kurie padės tolimesniam jos ir institucijų, galerijų bei organizacijų bendradarbiavimui.

Nuotrauka: Lauryn Youden, PASISTAČIAU NAMĄ ANT SAVO PRIEŠŲ GALVŲ, 2019. Rankų darbo savigynos įrankis, kaduceuso kamščiatraukis, rankomis dažyti tvarsčiai (dažyti įvairiais lėtinį skausmą gydančiais preparatais: „Tigerbalm“ balzamu, skystais „Advil“ geliais, CBD + THC tinktūra, magniu, cinku, jodu). Asmeninis menininkės archyvas.