Mónica Mays paroda „Bucolic Gang“

Kviečiame į menininkės Mónica Mays parodą „Bucolic Gang“ (liet. „Bukolinė gauja“), kuri veiks iki spalio 18 dienos, Vilniaus Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastate (Savičiaus g. 15, Vilnius).

Parodą galima aplankyti:

Pirmadieniais-penktadieniais: 14.00-18.00
Antradieniais: nedirbame
Šeštadieniais: 12.00-18.00
Sekmadieniais: 13.00-16.00

Parodos ekskursijos:

Spalio 13 dieną, 18:00 (su Þórhildur Tinna Sigurðardóttir). Ekskursijos kalba: EN
Spalio 16 dieną, 14:00 (su Þórhildur Tinna Sigurðardóttir). Ekskursijos kalba: EN
Spalio 18 dieną, 18:00 (su Tautvydas Urbelis). Ekskursijos kalba: LT

Paroda yra nepriklausomo, ne pelno siekiančio meno, rezidencijų ir edukacijos centro Rupert viešosios programos „Magija ir ritualai“ dalis. Parodoje bus pristatomi nauji menininkės Mónica Mays darbai, inicijuoti Rupert.

Parodą „Bucolic Gang“, rugsėjo 29 d., pristatė Rupert kviestinis svečias ir filosofas Federico Campagna paskaitoje „Home“ (liet. „Namai“), kurią lydėjo diskusija su menininke. Paskaitos įrašą galite rasti čia.


Apie parodą:

Parodoje „Bucolic Gang“ (liet. „Bukolinė gauja“) menininkė naudojasi neobaroko potencialu, kuriame botanikos pasakojimai aktyvuoja persipynusias perspektyvas ir išblukina aiškiai nubrėžtas pasaulių ribas. Tokiu būdu kvestionuojamos nusistovėjusios tapatybės, vietoje kurių siūlomas kūrybingas neapibrėžtumas.
Parodoje pristatomos skulptūros sukurtos iš elementų surinktų Vilniaus apylinkėse: botaniniai atspaudai ant gyvūnų odos, išmesti buities daiktai, deformuoti kryžiai ir barokinės graviūros iš vietinių bažnyčių. Jų formos naudoja anamorfozę – optinį prietaisą skirtą vizualizuoti iškreiptus vaizdus, kurie yra matomi tik iš specifinio žiūros ar atspindėjimo kampo. Šitie “sugedę” prietaisai yra pristatomi parodos erdvėje, barokinės bažnyčios ir buvusio sovietmečio sandėlio kontekste. Šios patalpos pilnos freskų, kurios gana neįprastai padalintos pusiau betoninėmis grindimis.

Apie menininkę:

Mónica Mays (Ispanija/JAV/Nyderlandai) gyvena ir dirba Amsterdame ir Madride.

Tirdama kosmologinio ryšio formas, Mónica Mays savo praktikoje kuria naują santykį su amatais ir kultūrine atmintimi. Plevenančių ir keliaujančių istorijų persmelktos medžiagos, pasakojančios apie globalią cirkuliaciją ir resursų paskirstymą, susilieja su pramanytais, liaudies pasakojimais ir surankiotais namų daiktais, tokiu būdu sukuriant darbų rinkinius kuriuose susiduria praktika, tradicija ir medžiagiškas įgalinimas.

Mónica naudoja liaudies ornamentus ir buitinius artefaktais kaip nebylios, nesuprantamos kalbos formas, kurios perduoda nereguliarias ir nutylėtas jų gimimo istorijas. Polifoninių kompozicijų ir magiškojo realizmo pagalba jos skulptūriniuose objektuose ir perfromatyviuose darbuose atskleidžiama botaninė dekolonizacija, iki-patriarchalinės mitologijos ir neobarokas.

Mónica studijavo Kultūrinę antropologiją Naujojo Orleano universitete (JAV), įgijo meno bakalauro laipsnį su pagyrimu HEAR / ESADS / Prancūzijoje 2015 metais ir magistro laipsnį Sandberg Instituut (Nyderlandai) 2017 metais. Tarp pastarųjų ir būsimų parodų: Willet Holthuysen Museum, Punt WG, Dutch Design Week, De Fabriek Eindhoven, Frascati Theater, Cobra Museum of Modern Art, De Nieuwe Regentes Theater, Corridor PS, Amsterdam Open Tuinen Dag (Nyderlandai); Extra City Kunsthal (Berlynas); COMBO (Italija); Industra Gallery (Čekija); Chiffonier (Prancūzija); Matadero-Madrid, Centro Centro, Palacio Burtrón ir Reina Sofia Museum Library (Ispanija). Monica dirbo SNDO programos Teatro ir šokio akademijoje Amsterdame ir Rupert alternatyvios edukacijos programos mentore. Praėjusiais metais Monica buvo apdovanota Young Sculpture Talent Price C&L (Ispanija), Bilbao Arte Foundation Grant (Ispanija) ir 3PD-Amsterdam Fonds voor den Kunst (Nyderlandai).

Parodos kuratorius: Tautvydas Urbelis
Dizaineriai: Nerijus Keblys ir Mantas Rimkus (TAKTIKA studio)
Parodos architektas: Artūras Čertovas
Parodos koordinatorė: Gabrielė Marija Vasiliauskaitė
Dėkojame: Violetta Pilecka, Paulius Lukaitis, Algirdas Ridikas, Vladimiras Šiškovas, Matas Duda, Alex Zamora, Ula Žiobakaitė ir Tom K Kemp

Rėmėjai: Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje, Bilbao Arte Foundation ir Vilniaus miesto savivaldybė

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba

Svečiai priimami tik su Galimybių pasu, kurį lengvai ir paprastai galima gauti www.gpasas.lt