Online talk: Care-full listening

Rupert kviečia į virtualią Mikhail Karikis ir Salomé Voegelin paskaitą, kuri yra Rupert 2020 metų viešosios programos apie rūpestį ir tarpusavio priklausomybę dalis. Pokalbis bus transliuojamas Rupert Youtube paskyroje gruodžio 10 dieną 19:00 val.

 

🔵Koks ryšys sieja klausymąsi ir rūpestį? Kokie etiniai imperatyvai kyla klausantis tų, kurie yra nematomi, neatpažįstami ar nutildyti? Menininkas Mikhail Karikis ir rašytoja Salomé Voegelin kviečia diskutuoti apie rūpestį ir rūpestingumą, bendravimą ir kūną, apsvarstyti, kaip klausymasis gali atverti daugybinius, galimus, o gal net iš pažiūros neįmanomus buvimo pasaulyje būdus.

 

🔵Mikhail Karikis yra graikų-britų kilmės menininkas, kuriantis ir gyvenantis Lisabonoje ir Londone. Jo vaizdo, garso ir performanso bei kitomis medijomis sukurti kūriniai eksponuojami garsiose šiuolaikinio meno bienalėse, muziejuose ir festivaliuose visame pasaulyje. Bendradarbiaudamas su asmenimis ir bendruomenėmis, esančiomis už šiuolaikinio meno ribų, o pastaraisiais metais ir su vaikais, paaugliais, jaunais suaugusiaisiais ir neįgaliaisiais, Karikis kuria socialinius projektus, kurie žadina aktyvisto vaizduotę ir skatina vaizduotėje kurti galimas ar norimas apsisprendimo ir galios formuojamas ateitis. 

Daugiausia dėmesio skiriant klausymui ir aplinkos teisingumo temoms, pasirinktoms kaip meninė strategija, jo projektuose pabrėžiami alternatyvūs žmogaus veiksmų ir solidarumo būdai ugdantys kritinį dėmesį, orumą ir švelnumą.

 

Karikio personalinė paroda šiuo metu eksponuojama Tate Liverpool, JK. Kitos parodos, kuriose pristatomi jo darbai: 2-oji Rygos bienalė, LV (2020), Kochi-Muziris bienalė 2016, IN, 19-oji Sidnėjaus bienalė, AU (2014), Mediacity Seoul/SeMA bienalė, Seulas, KR (2014), 2oji Aičio trienalė, Nagoya, JP (2013), Manifesta 9, Genkas, BE (2012) ir Danijos paviljonas 54-ojoje Venecijos bienalėje, IT (2011).

 

🔵Salomé Voegelin yra šveicarų-britų kilmės menininkė, rašytoja ir akademikė, užsiimanti klausymu kaip sociopolitine praktika. Jos kūryba ir tekstai susiję su garsu ir garsų kuriamu pasauliu: garso estetika, socialinėmis ir politinėmis aktualijomis, slypinčiomis už vizualinės prieigos įtaigumo. Autorė rašo esė ir tekstines partitūras, atliekamas kaip performansai ir publikuojamas kaip tekstai. Naujausioje jos knygoje „Politinė garso galimybė“ (Bloomsbury 2018), išdėstyta politika, apimanti kūrybiškumą ir išradimus, o transformacija ir bendradarbiavimas įsivaizduojami kaip mūsų gyvenimo kartu pagrindas. Voegelin kūrybinė praktika paremta dalyvavimu, kolektyvinėmis ir bendruomeninėmis prieigomis. Ji siekia apeiti įsigalėjusias kuratorines konvencijas atlikdama performansus. Su Mark Peter Wright’u rengia reguliarų tarpdisciplininį klausymo ir garso renginį „Klausymo taškai“, www.pointsoflistening.wordpress.com. Taip pat bendradarbiauja su David Mollin’u (Mollin+Voegelin) kurdama sociopolitines, architektūrines ir estetines aktualijas bei vietoves iš naujo apsvarstančius darbus, kuriamus pasirenkant garsus, daiktus, balsus ir tekstus kaip išraiškos formą, www.salomevoegelin.net.

 

Voegelin yra garso meno profesorė London College of Communication, University of the Arts London, taip pat šiuo metu veda Garso meno studijų paskaitas Hochschule für Bildenden Künste in Braunschweig, Vokietijoje. 

 

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba.

Šis pokalbis yra projekto „Who cares?“ dalis, bendrai finansuojamo Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“.