Open Call (Winter—Spring, 2016)

Rupert rezidencijų programa skirta Lietuvos ir užsienio kūrėjams: menininkams, rašytojams, kuratoriams, kultūros vadybininkams ir akademikams, kuriems suteikiama galimybė gyventi ir dirbti Vilniuje, įgyvendinant individualius projektus ir įsitraukiant į vietinę kultūrinę sceną. Veikianti paraleliai Rupert edukacinei ir parodų programoms, rezidencijų programa leidžia bendradarbiauti su dalyviais ir mentoriais iš įvairių kultūros sferų, tuo pačiu dalyvaujant pasižymėjusių kuratorių, menininkų ir mąstytojų vedamose paskaitose ir kūrybinėse dirbtuvėse.

Rupert pastatas įsikūręs vaizdingame Valakampių rajone, arti aktyvaus miesto kultūrinio centro, prie pat Neries upės bei mažo paplūdimio, apsupto laukų ir miško. Menininkų rezidencijos įrengtos naujai pastatytame apdovanojimus pelniusio Lietuvos architekto Audriaus Ambraso pastate, veikiančiame kaip menų inkubatorius, tapęs namais kelioms kūrybinių industrijų kompanijoms. Kiekvienam rezidentui suteikiama studija su antresole (iš viso užimanti apie 52 kvadratinius metrus), kuria leidžiama naudotis kaip kūrybos ir tyrimų erdve visos rezidencijos metu. Visose studijose yra baldai ir nemokamas bevielis internetas. Pastate taip pat yra skaitykla, susitikimų kambarys ir virtuvė, kuria gali naudotis rezidentai. Taip pat rezidentams leidžiama naudotis Apple kompiuteriais studijose ir Rupert dviračiais.

Rupert rezidencija NEMOKAMA, bet rezidentai turi patys pasirūpinti savo kasdieninėmis bei kelionės išlaidomis. Rupert komanda išduoda rekomendacinius laiškus menininkams, teikiantiems paraiškas finansavimui iš šalies.

Rupert yra meno ir edukacijos centras, siekiantis stiprinti bendradarbiavimą tarp menininkų, mąstytojų, tyrėjų ir kitų kultūros profesionalų per tarpdisciplinines programas bei rezidencijas. Kaip idėjinė platforma kultūros produkcijai, Rupert integruojasi į socialinį ir kultūrinį Vilniaus gyvenimą, tuo pačiu išlaikydamas platų tarptautinį akiratį.

REZIDENCIJOS TRUKMĖ

Individualios rezidencijos gali trukti nuo 2 – ų iki 12 – os savaičių, ypatingai skatinant mėnesio ir ilgesnius laikotarpius. Rezidentų prašoma pasiūlyti jiems tinkamą rezidencijos datą ir trukmę, kuri galėtų būti paskirta atsižvelgiant į studijų užimtumą bei tvarkaraštį. Rezidencijos vyks 2016 m. sausio 10 d. – birželio 30 d.

PARAIŠKOS DETALĖS

Prašome užpildytą Residency-Application-Form  kartu su CV ir portfolio (ne daugiau kaip 5 – ų darbų) siųsti el. paštu residencies@rupert.lt iki 2015 m. rugsėjo 7 d. imtinai. Prašome visus dokumentus pildyti ANGLŲ kalba.

Taikomas 10 – ies eurų paraiškos teikimo mokestis. Sumokėti galima per PayPal prieigą Rupert tinklapyje.

Atranka rezidencijoms nėra paremta kandidatų akademiniu arba profesiniu išsilavinimu. Sėkmingi kandidatai bus pakviesti į Skype interviu su priėmimo žiuri, vyksiančius netrukus po paraiškų priėmimo pabaigos.

Image: Ali Eisa, Past Future, (2015), Plaster, face roller, wood, plumbing fixtures, mannequin display mount, cardboard, dimension variable © Emalin