Parodos atidarymas „Dvigubas mazgas“ atidarymas ir performansai

„Dvigubas mazgas”, 2015 m. spalio 15 – lapkričio 11.
Darbo laikas: trečiadieniais-penktadieniais, nuo 13.00 iki 19.00 valandos, šeštadieniais 12-18 val.
Rupert kviečia visus į parodos „Dvigubas mazgas” atidarymą šį trečiadienį, spalio 14 d. 18 val.. Atidarymo metu bus pristatyti specialiai parodai sukurti menininkų darbai ir vyks gyvi Linos Lapelytės, Styrmir Örn Guðmundsson ir Valentina Desideri performansai.

„Dvigubas mazgas“ – tai naujų kūrinių paroda, kurioje siekiama atkreipti dėmesį į asmenybę žlugdančių psichologinių praktikų politinį kontekstą. Atsispirdami nuo depresijos, ir apžvelgdami emocijų mainus apskritai, mes paskatinome menininkus klysti bei būti pažeidžiamais. Kūriniams, architektūrai ir kuratoriniams sprendimams suteikėme išpažintinį toną, kurį suvokiame kaip priemonę, leidžiančią oponuoti sustabarėjusiam psichologinės patologijos supratimui ir abejingumui. Paroda neturi aiškios tvarkos, yra daugialypė ir sau prieštaraujanti, kaip „dvigubas mazgas“, riebi subinė ir neišdegtas molis žarnose. / Ištrauka iš parodos teksto; autorė Maya Tounta.

Valentina Desideri ir Denise Ferreira da Silva

Morten Norbye Halvorsen

Styrmir Örn Guðmundsson

Berglind Jóna

Juha Pekka Matias Laakkonen

Lina Lapelytė

Viktorija Rybakova

Augustas Serapinas

Kuratorės: Maya Tounta ir Justė Jonutytė

„Dvigubas mazgas“ – tai kolaboracija tarp Rupert meno ir edukacijos centro (Lietuva), Oslo Nacionalinės meno akademijos (Norvegija) ir The Living Art Museum (Islandija). Projektą „Tarpdisciplininio meno projektas „Emocijų politika: menas išplėstame lauke“ bendrai finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal EEE finansinį mechanizmą bei Lietuvos Respublika.

Parodos „Dvigubas mazgas“ proga bus skaitomos paskaitos ir rengiamos kūrybinės dirbtuvės. Parodą papildys unikalus leidinys, su šiuolaikinio meno kūrėjų Florian Cramer, Travis Jeppesen, Nina Power, Joshua Simon ir Marina Vishmidt tekstais.

Grafinis apipavidalinimas: Goda Budvytytė

Internetinis puslapis: Goda Budvytytė & Vytautas Volbekas

Daugiau informacijos apie projektą ieškokite adresu www.doublebind.eu, bei Rupert puslapyje: https://rupert.lt/

 

ATVYKIMAS Į ATIDARYMĄ

Jeigu neturite transporto atvykti į parodos atidarymą, galite rezervuoti vietą nemokamame autobusiuke: http://bit.ly/1LvCrd4. Autobusas išvyksta nuo pagrindinio Bernardinų sodo įėjimo (Barboros Radvilaitės / Maironio gatvių sankirta) 17:30. Jis taip pat Jus parveš atgal į miestą po renginio. Vietų kiekis ribotas.