Penktajame „Artikuliacijų“ ciklo renginyje – neišsipildę rytojai

DATA: Vasario 24 d. 16:00 val.
VIETA: Arts Printing House (Šiltadaržio g. 6, Vilnius), Studio II. 
DALYVĖS: Isabel Mallet, Marijn Ottenhof, Tra My Nguyen, MODERATORIUS Žygimantas Kudirka.

Drąsūs, utopiniai žmonijos pažadai nuolat žlunga. Ateitis dažnai reiškia technologinę pažangą, tačiau ji taip pat siejama su turto ir naudos konsolidacija, o ne privilegijų decentralizacija. 

Penktojo apskritai ir pirmojo šiemet „Artikuliacijų“ ciklo renginio dalyviai susipažins su trimis menininkėmis, kurios svarstys, kaip neišsipildžiusių rytdienų viltys ir likučiai įkvepia veikti ir maištauti. Rupert rezidentės Isabel Mallet, Marijn Ottenhof ir Tra My Nguyen pristatys savo tarpdisciplinines praktikas ir diskutuos drauge su renginio moderatoriumi Žygimantu Kudirka.

Pirmiausia Isabel Mallet pasidalys savo naujausių metalurgijos istorijos tyrimų ištraukomis, o sykiu aptars nagrinėjamo objekto santykį su kapitalizmu ir kitomis ekonominėmis sistemomis. Kiek vėliau Tra My Nguyen pristatys performatyvų tyrimą apie plastiko reikšmę, simboliką ir sociokultūrinį poveikį, ypač – Azijoje ir Azijos diasporos bendruomenėse. Galiausiai Marijn Ottenhof sukurs pirmąjį audiovizualinio projekto eskizą, kuriuo, atsižvelgiant į dėl pasaulinės klimato krizės patiriamas stiprias emocijas, siekiama suteikti terapinę formą solastalgijai. Renginį užbaigs Žygimanto Kudirkos moderuojama neformali diskusija apie pažadus, nusivylimą ir optimizmą dėl to, kas dar laukia ateityje.

ISABEL MALLET sintezuoja atradimus apie architektūrą per fotografiją, garsą, performansą, rašymą ir filmus. Ji vadovauja internetiniam žurnalui „Form IV“ ir šiuo metu yra Londono žurnalo „Field Notes“ poezijos redaktorė. Menininkė gyvena Niujorke, JAV.

MARIJN OTTENHOF yra Antverpene gyvenanti ir dirbanti vizualiųjų menų menininkė, muzikantė ir DJ. Rupert ji rengia pirmuosius naujo vaizdo kūrinio „Nesėkmės lyrika“ (angl. „The Lyricism of Failure“), skirto sielvarto dėl klimato sąvokai, etapus.

Andrei Tarkovsky, Stalker (1979)

TRA MY NGUYEN – Vietname, Hanojuje, gimusi ir Berlyne gyvenanti menininkė, kurios tarpdisciplininė praktika apima skulptūrą, judantį vaizdą, tekstilę ir madą. Remdamasi diasporos perspektyvomis, savo darbuose ji iš naujo kontekstualizuoja materialinę kultūrą pasaulinio modernizmo kontekste. Ji pasitelkia spekuliatyvius pasakojimus, kad ištirtų lyčių, darbo, migracijos ir technologijų sankirtą dabartinėje neoliberalioje santvarkoje.

Photo: Prototype, courtesy of the artist

ŽYGIMANTAS KUDIRKA – rašytojas, menininkas ir atlikėjas, kuriantis interaktyviąją poeziją, dirbtines kalbas ir avangardinį repą, bandantis rasti universalią tarmę, kurią suprastų augalai, gyvūnai, kūdikiai ir būsimos evoliucijos grandys. Jo kūriniai įgauna netikėtas formas, pavyzdžiui, tampa alternatyviosios realybės audiogidais, automobilių salonams sukurtomis radijo pjesėmis, įsilaužimu į žiniasklaidą ar interaktyviomis patirtimis.

Renginys vyks anglų kalba.

„Artikuliacijos“ – tai sezoninių viešų renginių ciklas, suteikiantis galimybę susipažinti su Rupert reziduojančiais menininkais ir jų darbais.

Kuratorius – JL Murtaugh
Koordinatorė – Rugilė Miliukaitė
Komunikacija – Aistė Marija Stankevičiūtė
Grafinis dizainas – Jonė Miškinytė
Redaktorė – Evelina Zenkutė
Garso režisierius – Arnas Tamulionis
Šviesos – Jurij Koroliov.

Rupert finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Vilniaus miesto savivaldybė, Tech Zity.

Ačiū Žygimantui Kudirkai, Viktorijai Šiaulytei, Tautvydui Urbeliui, Karolinai Augevičiūtei, „Menų spaustuvei“.