Pristatome Rupert alternatyvios edukacijos programos Alumni tarybą

Rupert alternatyvios edukacijos programos Alumni taryba prisidės prie programos vystymo ir įsilies edukacinį procesą. Taryba padės kurti ir puoselėti edukacinę ekosistemą tarp buvusių, esamų ir busimų dalyvių. Alumni taryba padės užtikrinti alternatyvios edukacijos proceso tęstinumą ir savi-reflektyvumą. Laisvomis sąveikomis grįsta ir egialitariška tarybos stuktūra atspindi alternatyvios edukacijos programos norą ieškoti naujų edukacijos formų.

AUGUSTINAS SERAPINAS
(nuotrauka: Vika Paškelytė)

Augusto Serapino (g. 1990) meninės praktikos kyla iš empatiško mūsų darbo struktūras ir institucijas kuriančių žmonių suvokimo. Sutelkdamas dėmesį į gyvenimą sudarančias neišskirtines ir nepastebimas detales, Serapinas remiasi kasdienių situacijų tyrimais kaip įžvalgomis į platesnius struktūrų sąlygotus reiškinius. 

Augustas Serapinas gyvena ir dirba Vilniuje. Tarp pastarųjų parodų: 58-oji Venecijos šiuolaikinio meno bienalė, May You Live in Interesting Times, Venecija; February 13th, Emalin, Londonas; Waiting For Another Time, Apalazzo Gallery, Breščia; Where is Luna?, CURA Basement, Roma; Blue Pen, David Dale Gallery, Glazgas; Give Up the Ghost, Baltic triennial 13, Vilnius; Everything Was Forever, Until it Was No More, Rygos šiuolaikinio meno bienalė RIBOCA1, Ryga; How to Live Together, Kunsthalle Wien, Viena; Four Sheds, Fogo Island Arts, Niufaundlandas; Phillip, Lukas & Isidora, SALTS, Bazelis; How to Gath

ANASTASIJA SOSIUNOVA
(nuotrauka: Jeronimas Mantvydas Seibutis)

Anastasia Sosunova (g.1993) yra vizualaus meno kūrėja gyvenanti Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje ji baigė grafikos bakalauro ir skulptūros magistro studijas. Jos tarpdisciplininė  praktika susideda iš video, instaliacijos, skulptūros, grafikos ir tekstų rašymo. Pasitelkdama asmeninius pasakojimus, vaizdus apibrėžiančius lokacijas ir subtilius medžiaginius gestus, kuriuos žmonės palieka savo gyvenvietėse, Sosunova įpina juos į platesnes istorijas apie besiformuojančias bendruomenes ir tapatybes. Dažniausiai tai – praktika, reikalaujanti pastabumo ir savo kontekstų pažinimo, o taip pat ir stebėjimo to, kaip mes sąveikaujame su savo aplinka. 

Neseniai vykusios parodos ir renginiai: Kogo, Tartu; online the Wrong BiennaIe pavilijonas; I: project space, Pekinas; Šiuolaikinio Meno Centras, Rupert ir Editorial, Vilnius; The Sunroom, Ričmondas (2018) ir kt. Pastaruoju metu atliktos rezidencijos: Rupert Vilniuje, Achterhaus Ateliers Hamburge, Fynske Akademie Odensėje ir kt.

VITALIJ STRIGUNKOV
(nuotrauka: Eleonora Roaro)

Vitalij Strigunkov (g. 1990)  yra vizualaus meno kūrėjas, gimęs Vilniuje, kur jis gyvena ir kuria. Įgijęs tapytojo išsilavinimą, Strigunkov jungia skirtingas medijas, dažnai įtraukdamas rastus objektus ir naujienų reportažus. Darbuose tiria simbolinio kapitalo ekonomiką ir kultūros verčių atsiradimą bei išnykimą, kuriuos tiria platesniame kultūriniame, socialiniame ir politiniame kontekste. Strigunkov veikloje gausu kolaboracijų. 

Strigunkov studijavo Justino Vienožinskio menų mokykloje ir Willem de Kooning akademijoje Roterdame, kur įgijo bakalauro laipsnį. Vilniaus dailės akademijoje su pagyrimu baigė magistro studijas. Darbai rodyti parodose Loose Ends, Nacionalinė dailės galerija, Vilnius; Meanwhile, what about Socialism? (Part Two), BALTIC 39, Newcastle upon Tyne; XII Baltic Triennial, Contemporary Art Centre, Vilnius-Riga-Tallin; ir kitose. 2017-asias atrinktas dalyvauti metus trukusiame projekte Trauma & Revival, kultūriniai ryšiai tarp Rytų ir Vakarų Europos, kuris buvo koordinuotas BOZAR, ypatingą dėmesį skiriant Rytų ir Vakarų Europos ryšiams po Šaltojo karo.

VYTENIS BUROKAS
(nuotrauka: Vilija Buivydė)

Vytenis Burokas (g. 1990) yra menininkas, kuratorius, dėstytojas baigęs šiuolaikinės skulptūros bakalauro, magistro ir meno pedagogikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Jis buvo Rupert edukacinės programos dalyviu. Burokas  2015 – 2018 m. dirbo edukacijos ir parodų kuratoriumi Nacionalinėje dailės galerijoje, nuo 2016-ųjų dėsto Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedroje. Burokas domisi meno, kultūros istorija, kasdienybės ritualais, socialiniais vaidmenimis, besikeičiančiomis nuostatomis kintant žinioms apie mus supantį pasaulį. Savo kūriniais autorius dokumentuoja prabėgantį istorinį bei asmeninį laiką šio kismo akivaizdoje.

MINDAUGAS BUNDZA

Mindaugas Bundza (g. 1989) Vytauto Didžiojo universitete įgijo Politikos mokslų bakalauro bei Socialinės ir politinės kritikos magistro laipsnį. 2011-12 metais buvo vienas knygyno Six chairs books įkūrėjų, su šiuo projektu 2012-13 metais buvo atrinktas į pirmąją Rupert alternatyviosios edukacijos laidą.

Nuo 2014 metų dirba Lietuvos kultūros taryboje, nuo 2018 m. – LKT administracijos direktorius.

Rupert alternatyvios edukacijos programa dalyviams yra nemokama. Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus savivaldybė, privatūs rėmėjai.

Programos instituciniai partneriai:  Kintai Arts, Vilniaus dailės akademija, Žeimių dvaras / Aikas Žado laboratorija.