Rožių pelenai ir beržų kvapas

Atidarymo renginys: 2014 m. lapkričio 6d., nuo 7-ių vakaro iki rytmečio aušros.

Paroda Pelenų rožės ir beržų kvapas prasideda lapkričio 6-ąją dieną baru, nakvyne galerijoje ir skaitymo/rašymo studija, besitęsiančia iki pat rytmečio aušros.

Parodos intymi aplinka bus sukurta Bridget Currie, Tamaros Henderson ir Eglės Kulbokaitės pastangomis, prisidedant Annai Mikkolai, Susanai Ploetz, Willie’iui Brisco ir parodos lankytojams. Parodos centre lyg scenos viduryje stovės menininkių sukurta lova, apsupta filmais ir skulptūros darbais. Salotų lapų ir sraigių kiautų raštai ant lovos paviršiaus rezonuos su lėtai judančiu šliužiuku, akies pakraščiu pastebimu viename iš filmų. Žiaumojant sapnus.

Pelenų rožės ir beržų kvapas suderins migdančias serenadas, ekfrazinio pobūdžio skulptūros skaitymą ir rožių pelenų spalvos niuansus. Paroda pristatys įvairovę meno rūšių, organiškai susiedama meno darbus į vientisą instaliaciją. Specialiai šiai parodai sukurti darbai atskleis susidomėjimą baldais, architektūra ir parodų dekoru bei fantastinėmis patirtimis, išgyventomis haliucinacijomis ir sapnais.

Tai ką vis dėlto mums reiškia išgyventi apsireiškimą ar viziją? Ką tai atskleidžia ir kaip geriausia juos perteikti? Ir kuo galiausiai šios vizijos galėtų tapti? Paroda Pelenų rožės ir beržų kvapas kviečia žiūrovus pasidalinti antgamtinių jėgų pajautimo momentais ir prisidėti prie parodos tekstais ir sapnais juos įrašant į sapnų žurnalą, kuris bus pasiekiamas parodos erdvėje.

Parodą galima apžiūrėti lapkričio 7 – gruodžio 4 d. antradieniais- penktadieniais 10-18 val. ir 12 – 17 val. šeštadieniais Rupert, Meškeriotojų g. 33 Vilniuje.  (išskyrus lapkričio 12-13 d.)

Norinčius į atidarymo renginį vykti nemokamu autobusiuku, kviečiame registruotis adresu dita@rupert.lt. Autobusiukas išvyks ketvirtadienį lapkričio 6 d. 18:30 nuo Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, bei 19:00, 19:20 ir 19:40 nuo Antakalnio žiedo (stotelės po tiltu, Valakampių kryptimi). Kitomis dienomis į Rupert galima atvykti 15-o maršruto autobusu iš Antakalnio.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Piešinys: Iš Bridget Currie ir Tamaros Henderson filmo Wax Accents (2012)