Parodos „Bekūnis Autoritetas“ uždaromasis vakaras

Austėjos Masliukaitės, Bea Xu, Emma Bang, George Finlay Ramsay, Lino Gabrielaičio, Valerie Tee Lee ir Virginia Russolo kūriniai, skirti atsakyti į Adomo Narkevičiaus kuruotą parodą „Bekūnis autoritetas”. Renginys vyks Tech Arts galerijoje, liepos 3 d., nuo 16:00 valandos. Renginys atviras visiems ir yra nemokamas. 

Buvęs Rupert kuratorius Adomas Narkevičius, trumpam sugrįžo į instituciją su paroda „Bekūnis autoritetas”. Siekdamas į parodą įtraukti alternatyvios edukacijos programos dalyvius, Adomas pasiūlė leistis į „Bekūnio autoriteto” paieškas ir kurti polifoninį dialogą su paroda. Po eilės pokyčių ir etapų, abstrakčios idėjos virto konkrečiais pasiūlymais, kurie galiausiai tapo išbaigtais kūriniais. Įkvėpti parodos, jos istorijos bei koncepcijos, šeši jos dalyviai pasidalino savomis perspektyvomis, patirtimis ir įspūdžiais.

Tačiau kaip galime reaguoti į parodą, neapsiribojant vien tik deskriptyviu pasakojimu ir analitiniu požiūriu? Tam, kad atsakytume į šį klausimą, mes turbūt turime pripažinti, jog kiekvienas mūsų veiksmas yra savotiška reakcija. Nesavanoriškas, perteklinis ar klaidinantis  judėjimas visada yra orientuotas į kažką daugiau nei mes patys. Šis procesas yra ganėtinai paprastas, jei atgarsio ar reakcijos objektas yra materialus ir aiškus, tačiau situacija tampa kur kas painesnė, kai susiduriame su vis mažiau apibrėžtais objektais. Net to nežinodami, mes dažnai atsiduriame nematerialioje terpėje, kuri, tarp visa ko, narplioja ir analizuoja autoriteto sąvoką. 

Šioje visur egzistuojančioje ir sutinkamoje terpėje mes be paliovos sąveikaujame. Mūsų kūnai, veiksmai, darbai bei judesiai, dažnai net nesusimąstant, atsako į įaudrinančios dvasios šauksmą – visur mus supantį, bet neapčiuopiamą bekūnį autoritetą. 

Atleiskite už abstraktų ir miglotą toną, tačiau ar galima kitaip kalbėti apie plevenančią ir nuolat besikeičiančią dvasią, kuri pasireiškia per begalę skirtingų kūnų ir reiškinių? Tai – be jokios abejones, atviras klausimas, tačiau atsakymai yra realūs, ir juos šiame renginyje galėsite ne tik pamatyti, bet galbūt net į juos sureguoti. 

16:00 | Tautvydo Urbelio įvadas
16:10 | Menininkės Bea Xu performansas ‘6 Petalled Lotus Wheel’
16:25 | Kūrinio ‘Crystal Meth Jonas in the Court of Augustus the Strong’ skaitymas (George Finlay Ramsay ir Emma Bang)
16:35 | Menininkės Valerie Tee Lee performansas ‘slow invitation’
17:00 | Parodos turas (Guoda Šulskytė)

Parodoje esantys kūriniai:

Lino Gabrielaičio ir Austėjos Masliukaitės kūrinys ‘Spectral Alliances of the Forest’
Virginia Russolo kūrinys ‘Mappe Altari (Altar Maps)’
George Finlay Ramsay ir Emma Bang Virtualus atsakas Telegram platformoje: ‘Crystal Meth Jonas in the Court of Augustus the Strong’

Prisijungimas prie grupės (norint prisijungti, turėsite atsisiųsti TELEGRAM išmaniąją programėlę): https://t.me/joinchat/88mZIGF9_4RmMjlk

Parodą įgyvendina „Tech Arts“ bendradarbiaujant su meno, rezidencijų ir edukacijų centru „Rupert“
Paroda pristatoma kartu su 14-ąja Baltijos trienale (Šiuolaikinio meno centras, „Atletika“, „Autarkia“, „Editorial“, „Swallow“)
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Šiaurės šalių taryba, „Tech Zity“