Rupert skaitymai #8 „Kūno trūkčiojimai ir skirtumų afektai“

Rupert tęsia kasmėnesinius skaitymus! Gruodžio 21 d., 18 val., Zoom platformoje vyks jau aštuntieji Rupert skaitymai „Kūno trūkčiojimai ir skirtumų afektai“ su Genevieve Costello!

„Kai kurie žmonės tiesiog nežino, kaip elgtis su liga“, – pokalbyje telefonu man teigė terapeutas Simon, pratęstadamas: „Nepaisant priešingos nuomonės, empatijos galima išmokyti“. Švelniai tariant, tai – nemaloni realybė. Informacija, kurią galima įtraukti į vaistų vartojimo instrukciją. Kai kurie žmonės tiesiog nežino, kaip elgtis su liga tai ne tik kai kurių žmonių problema. Tai daug reikšmingiau nei tik empatijos stygius. Tai slegianti hegemoninė sisteminio ableizmo (neįgalumo nuvertinimo) problematika. Tai procesas, kai fiziškai įgalių žmonių pasaulis apriboja kitokių kūnų intymų ir socialinį gyvenimą. Gyvenimas kartojant, kad kai kurie žmonės tiesiog nežino, kaip elgtis su liga nėra pakankamas.

Šios sesijos metu pasinersime į vidinį moterų kūnų pasaulį ir sieksime atskleisti, kaip asmenys nepripažįstantys vakarų medicinos jiems diagnozuotos ligos ištrinami iš viešojo diskurso. Keliausime į moters kūną, kurį pagyvina nepastebima lėtinė liga. Skaitymu metu, taip pat svarstysime, koks yra šios socialinės dinamikos poveikis asmens tapatybei, bendravimui ir teisei į rūpestį. Šios „skaitymų“ kelionės temos: lytis, seksas ir geismas; šeimos ryšiai ir kartų skirtumai; teisė būti kūrybingu kūnu (ir kaip tai gali būti naudinga gyvenant kaip produktyviam kūnui); nematomumas, vienišumas, autonomija; naujos nepasirinktos tapatybės; nuolatinis senėjimas ir baimė; teisė ilsėtis ir kada bei kaip ilsėtis; kaip (jei išvis įmanoma) kalbėti su kitais, kai nesinori nieko sakyti ir sunku klausytis; kaip atrodo rūpesčio procedūros, kai nėra nieko, kuo būtų galima rūpintis?

Sesijos pabaigoje būsime „nugramdę“ kelis sluoksnius nuo storos, bet įveikiamos kūno stigmatizavimo sienos. Taip pat būsim pradėję arba paskatinti prisdėti prie kūno grotesko, kūno liūdesio, kūno keitimo, kūno senėjimo priėmimo, taip siekdami labiau įtraukiančio ir socializuoto žmogaus materialumo pasakojimo, kuris akivaizdžiai veikia visus.

Registracijos nuoroda: bit.ly/reading_sessions_registration

Į šią skaitymo sesiją registruotis gali daugiausiai 25 žmonės. Tekstų ištraukos ir Zoom nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams el. paštu.

Prieinamumo informacija:

Dirbtuves siekiame padaryti prieinamas žmonėms su negalia. Nors skaitiniai yra anglų kalba, jei naudojate ekrano skaitytuvą, galime jums atsiųsti ekrano skaitytuvui pritaikytas skaitinių elektronines versijas. Jeigu turite pasiūlymų ar kilo neaiškumų, susisiekite su mumis el. paštu info@rupert.lt

Biografija

Genevieve Costello yra airių ir siciliečių kilmės queer feministė, iš JAV į Europą atvykusi imigrantė rašytoja, vizualaus meno kūrėja ir skaitmeninės kultūros tyrėja. Ji yra medijų menų doktorantė (doktorantūros studijos paremtos praktine veikla) Royal Holloway, University of London institucijoje. Genevieve yra ReUnion Network narė. Šiuo metu skaito ‘Thus Were Their Faces’ knygą (autorė Silvina Ocampo). Šiuo metu Genevieve „suka“ (žiūrėti kūrinį: ‘this blue ocean’). Šiuo metu kvėpuoja: 6 įtraukia; 2 pauzė; 12 iškvepia; 2 pauzė. Šiuo metu ilsisi, klausydamasi Brian Eno dainos ‘New Space Music’. Šiuo metu šoka pagal Joe Cuba Sextet dainą ‘Do You Feel It?’. Šiuo metu glosto geltonas automobilių kempines, gimtadienio balionus, vatos rutuliukus, kailio imitacijas (žiūrėti ‘furry poms’). Šiuo metu jaučiasi priblokšta, susijaudinusi, susirūpinusi, jaučia dešinės dalies kūno skausmą, yra emociškai pilna „spygliuočių“, rausvos medžių šviesos ir nykstančios medžių energijos. Šiuo metu gyvena kaip mokslinės draugijos narė ‘Studio 28 c/o’ Akademie Schloss Solitude Štutgarte, kur jos kiemas – miškas. Nuo 1988 m. švenčia gimtadienį birželio 2 d. Pastaruoju metu ji yra užsiėmusi materialumo, judesio, nekonkurencinių žaidimų metodikomis, greta teorinių priežiūros etikos, pažeidžiamumo ir alternatyvių socialinės reprodukcijos bei intymumo struktūrų. https://genevievecostello.net

Rupert veiklas remia Lietuvos kultūros taryba