Rupert Skaitymai #18 Þórhildur Tinna Sigurðardóttir: Kritinis rūpestis– aktyvizmas, lygybė ir estetika

Rupert tęsia kasmėnesinius skaitymus! Lapkričio 18 d., 19 val., Zoom platformoje vyks Rupert skaitymai „Kritinis rūpestis– aktyvizmas, lygybė ir estetika“ su Þórhildur Tinna Sigurðardóttiri.

Registracija iki lapkričio 15 d.

Į šią skaitymo sesiją registruotis gali daugiausiai 30 žmonių. Zoom nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams el. paštu. 

Apie skaitymus

Siekdama sukurti palankią erdvę diskusijai apie kritinį rūpestį ir radikalią empatiją, Þórhildur Tinna Sigurðardóttir kviečia šios skaitymų sesijos dalyvius kartu aptarti skaitymo medžiagą aktyvizmo, lygybės ir estetikos temomis. Sesijos metu diskutuosime kaip galime būti savireflektyvūs ir kritiški vieni kitų atžvilgiu, tuo pačiu atskleisdami tarpusavio priklausomybę ir  individualias patirtis dirbant meno srityje ar į ją įsitraukus.

Šie skaitymai yra paremti Sigurðardóttir tęsiamu tyrimu apie kuravimą, viešas programas ir institucinę kritiką. 

Bio

Þórhildur Tinna Sigurðardóttir yra nepriklausoma kuratorė, rašytoja ir projektų vadovė iš Reikjaviko. 2019 m. ji tapo menų festivalio „LungA“ viešųjų programų kuratore, bei prisidėjo prie meno festivalio „Sequences ix Real-time“ kaip viešųjų programų kuratorė ir vadovaujanti projektų vadovė. Anksčiau ji dirbo „Artzine“, Reikjaviko tarptautiniame kino festivalyje, „The Living Art Museum“ ir Islandijos paviljone Venecijos bienalėje. Be to, kad nuo 2015 m. Þórhildur aktyviai veikia kultūros lauke Islandijoje, ji nemažai įkvėpimo ir patirties sėmėsi užsienyje. Ji studijavo meno istoriją Paryžiaus Panteono-Sorbonos universitete ir 2019 m. įgijo meno istorijos bakalauro laipsnį Islandijos universitete. 2021 m. Þórhildur baigė menų ir kultūros vadybos magistro studijas Karališkajame koledže Londone, kur ji daugiausia dėmesio skyrė kuratorystei, visuomenės įsitraukimo į meno veiklas ir radikalios muziejininkystės temoms. Jos pačios moksliniai interesai nukreipti į aktyvizmo, postkolonijines ir queer teorijas.

Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rupert veiklas galite paremti Patreon platformoje: patreon.com/rupertcentre