Rupert virtuali paskaita: Vaizduojamasis menas ir negalia, rūpesčio ir tarpusavio priklausomybė
Rupert kviečia į pirmąją šiemet virtualią paskaitą – „Vaizduojamasis menas ir negalia, rūpesčio ir tarpusavio priklausomybė“, kuri yra šių metų Rupert viešosios programos „Rūpestis ir tarpusavio priklausomybė“ dalis. Paskaita bus tiesiogiai transliuojama Facebook renginyje balandžio 22 dieną, 19:30 EEST. Paskaitos trukmė 40-60 min, 20 minučių bus skirta jūsų klausimas ir atsakymams, kuriuos galėsite užduoti tiesioginės transliacijos komentarų sekcijoje.
Paskaitos metu etikos, socialinių mokslų tyrėjas ir aktyvistas Tom Shakespeare aptars, kaip galime apmąstyti ir vizualizuoti negalią, rūpestį ir (tarpusavio) priklausomybę, kaip šios sąvokos suvokiamos judėjimo už neįgaliųjų teises kontekste. Remdamasis Christine Borland, Mona Hatoum, Lucy Jones bei kitais kūrėjais, jis kels klausimą: jei negalia yra socialinis ryšys, kaip mes galime tai reprezentuoti? Jei negalia ir globa neteisingai interpretuojamos, kaip galime išsilaisvinti iš istoriškai susiformavusių atskirtį skatinančių sampratų?
Tomas Shakespeare yra etikos, socialinių mokslų tyrėjas, Londono higienos ir atogrąžų medicinos mokyklos negalios tyrimų profesorius. Buvęs Šiaurės rytų menų tarybos pirmininkas ir Anglijos Menų tarybos narys. Anksčiau „Nuffield“ bioetikos tarybos narys, kūręs vaizduojamojo meno kūrinius, radijo laidas bei prisidėjęs prie viešosios politikos neįgaliųjų teisių klausimais.