Šeštajame „Artikuliacijų“ ciklo renginyje mintys tampa apčiuopiamos

Liepos 11 d., ketvirtadienis, 19.00 val.
Rupert (Vaidilutės g. 79)
Gosia Lehmann, Ceci Moss, Ren Loren Britton, Goda Klumbytė

Tarp meninės koncepcijos ir jos įgyvendinimo neretai atsiveria plati praraja. Tyrimų, mokslinės veiklos ir teorijų nauda kūrybiškumui dažnai yra ribota – galutinį rezultatą nulemia materiali realizacija ir nemateriali alchemija. Taigi daryti – svarbiau, nei sakyti. Šeštajame „Artikuliacijų“ renginyje pristatomi kūrybos praktikai, kurie, peržengę įprastas meninės kūrybos ribas, įvairias savo idėjas įgyvendino viešai.

Keturi menininkai ir kūrėjai kviečia kartu praleisti laiką ir dalytis mintimis žaliuojančioje Rupert aplinkoje. Per ypatingą pikniką kiekvienas rezidentas pristatys savo dabartinių projektų – kulinarinių, biologinių, organizacinių – pavyzdžius ir aptars jų vystymą reziduojant Rupert.

Gosia Lehmann yra menininkė, savo veiklą grindžianti tyrimų metodu. Pasitelkdama kino ir teatro technikas, ji tyrinėja faktų ir įsitikinimų tarpusavio priklausomybę bei skirtumo tarp jų sąlygiškumą. Surežisuotos scenos, inscenizacijos ir magijos triukai – priemonės, kuriomis menininkė tyrinėja „žinojimo“ subjektyvumą.

Ceci Moss yra kuratorė, rašytoja ir pedagogė, sukaupusi dviejų dešimtmečių profesinę patirtį. Ji siekia menu skatinti empatiją, žmogiškąjį ryšį, intelektualinius mainus ir kūrybinius eksperimentus. Jos darbą motyvuoja ryžtas kurti teisingesnį ir nešališkesnį pasaulį.

Ren Loren Britton yra trans*disciplininio meno kūrėja (-as) ir tyrėja (-as), kuriems artimos kritinės pedagogikos, trans*feministinio technomokslo ir negalios teisingumo praktikos. Ren žaidžia su queer potencialu, leidžiančiu išardyti normas, praktikuoja džiugią atsakomybę bendradarbiavimo kontekste, prieinamumą žmonėms su negalia, juodaodžių feminizmą, nestabilumą ir trans*politiką.

Goda Klumbytė yra tarpdisciplininio pobūdžio mokslininkė, dirbanti informatikos, humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Jos tyrimai susiję su feministiniu naujuoju materializmu, posthumanizmu, žmogaus ir kompiuterio sąveika bei algoritminių sistemų projektavimu.

Goda ir Ren anksčiau bendradarbiavo akademiniuose, kūrybiniuose ir spekuliatyvaus rašymo projektuose, pavyzdžiui, atliko materialius eksperimentus su kiberfeministinėmis kompiuterijos praktikomis, rašė apie gleivūnus, kritikavo technokapitalizmą ir taikė kitus algoritmus.

„Artikuliacijos“ – tai sezoninių viešų renginių ciklas, suteikiantis galimybę susipažinti su Rupert reziduojančiais menininkais ir jų darbais.

Renginys vyks anglų kalba.

Kuratorius – JL Murtaugh
Koordinatorės: Aistė Frišmantaitė, Rugilė Miliukaitė
Komunikacijos koordinatorė – Aistė Marija Stankevičiūtė
Grafikos dizainerė – Jonė Miškinytė
Vertėjas – Paulius Balčytis
Redaktorė – Evelina Zenkutė (LT)

Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Vilniaus miesto savivaldybė ir „Tech Zity“

Ypač dėkojame Viktorijai Šiaulytei, Rugilei Miliukaitei.