Tarptautinė grupinė Rupert paroda: Kiti kambariai

Spalio 2–31 d. Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilnius.

„Taigi pasaulis, kokį jį įsivaizduojame šiame kambaryje, gali būti panaudotas pasiekti kitus kambarius, vedančius į kitus pasaulius, kurių anksčiau neįsivaizdavome“*

Tylus tipenimas laiptais žemyn pas draugę, kuri nori tave išsitempti šįvakar / Fizinis palengvėjimas išgirdus žmogų, kurio nenori nuvilti, sakant: „Žinau, kad šiandien tau sunki diena“ / Vėjui pučiant smėlį į veidą aplankęs suvokimas, jog susierzinusio žmogaus šauksmas toliau paplūdimyje yra tiek pat tavo / Šiluma ant kėdės, palikta anksčiau sėdėjusio / Kaip greitai dulkės nusėda ant vandens paviršiaus, kuriuo laistai savo augalus / Grįžimas į save ankštoje, akustiškai kietoje tualeto erdvėje, netikėtai užklupus tylai, kai atsiskiri nuo draugų / Nubudimas kartu kažkur, kur saugu.

Mūsų gyvenimai yra įsipainioję į sudėtingus tinklus, kuriuose formuojasi palaikymo struktūros. Trapios, kartais nepatogios ar keistos, šios struktūros atrandamos vos pastebimuose gestuose, jausmuose, atmosferoje, kaip liesti švelnus ligoninės antklodės audinys ar balsas, kurio garsas saugo atminimą. Jos formuojasi mūsų artimiausioje aplinkoje, rūpestingai, dėmesingai, neretai be žodžių, iš mažų elementų. Lyg organiška vietinė architektūra, šios struktūros yra rezgamos iš istorijų, kurias renkame, dalijamės ir nuolat permąstome. Jos gali padėti stumtis į priekį, skatinti pokyčius, atkurti ar taisyti sudilusias detales. Mums jos padeda įsivaizduoti, fantazuoti ir išlaikyti viltį, kai pritrūkstame laiko, erdvės ar energijos.

Laikotarpiais kaip šis, kuriame dabar gyvename, rūpesčiu ir darbu konstruojamos palaikymo struktūros išnyra į paviršių. Neretai tokie momentai suteikia galimybę persikelti iš uždaro, tamsaus individualizmo ir konkurencijos kambario į neaprėpiamą bendrybių tinklą.

„Kiti kambariai“ pristato Rupert rezidencijos iralternatyvios edukacijos programų dalyvių specialiai parodai sukurtus bei senesnius kūrinius. Paroda organizuojama bendradarbiaujant su Dailininkų sąjungos galerija ir yra susieta su Rupert 2020 metų viešąja programa, skirta rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės temomis.

Parodos menininkai: Kah Bee Chow; Leah Clements; Milda Januševičiūtė; Renée Akitelek Mboya; Joshua Schwebel; Edward Thomasson; Romily Alice Walden

Parodos atidarymas spalio 2 d., penktadienį, nuo 17 val.  Paroda veiks spalio 2–31 d. Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilnius.
Lankymas pirmadieniais–penktadieniais 10–18 val., šeštadieniais 10–16 val., sekmadieniais – uždaryta.

Papildoma informacija apie pristatomus kūrinius parodos lankytojams bus prieinama virtualiais audio ir tekstinio gidų formatais.

Dėl jūsų saugumo lankytojų skaičius parodoje vienu metu bus ribojamas. Kviečiame nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes.

PARODOS RENGINIŲ PROGRAMA:

Spalio 2 d., 17–21 val.
Parodos atidarymas. Nuo 19 30 val. vyks turas po parodą su menininkais Milda Januševičiūte ir Joshua Schwebel, ir kuratoriais Kotryna Markevičiūte ir Yates Norton.

Spalio 5 d., 19 val.
Eli Clare, „Brilliant Imperfection Amidst the Pandemic“, virtuali paskaita (transliuojama Rupert Youtube paskyroje)

Spalio 27 d., 19 val.
Lisa Robertson, „Geomantic Slumber”, virtuali paskaita (transliuojama Rupert Youtube paskyroje)

Spalio 31 d., 18 val.
Leah Clements performansas „Hyperbaric“
Antroji performanso, pristatyto Somerset House Studios programoje‚ „Hyperfunctional, Ultra Healthy“ Londone 2020 m., versija
Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilnius.

Parodos kuratoriai: Leah Clements, Kotryna Markevičiūtė, Yates Norton
Parodos koordinatorės: Gabrielė Marija Vasiliauskaitė, Ernesta Šimkutė
Dizaineriai: Nerijus Keblys ir Mantas Rimkus
Parodos architektė: Julija Reklaitė

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė,
paroda yra projekto „Who cares“, iš dalies finansuojamo Kūrybiškos Europos programos lėšomis, dalis

Partneriai: Dailininkų sąjungos galerija,
Lietuvos dailininkų sąjunga, Pakrantė

Dėkojame: Audriui Jankauskui, Carl Schwebel, David Moerti, Eglei Trimailovaitei, Elui Ramanauskui, Ernestai Molotokienei, Ernestai Šimkutei, Gabrielei Labanauskaitei, Gabrielei Petkevičiūtei, Gintarei Jonaitytei, Harley Aussoleil, Ignei Narbutaitei, Lamų slėniui, Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, Mark Barker, Mišai Skalskiui, Nacionalinei dailės galerijai, Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, Simon Ward, Vilnius Tech Park