Valentina Desideri. Kūrybinės dirbtuvės

O kas, jei studija yra tai, ką mes darome su kitais?

O kas, jei studija yra socialinė praktika, reikalaujanti repeticijos?

O kas, jei studijoje mes studijuojame?

O kas, jei studija yra šokių studija?

O kas, jei “šokių studija” laikysime bet kokią vietą, kurioje daugybė išsakytų arba įgyvendintų pasiūlymų seka vienas kitą ir skersai kerta kūnus bei matmenis (fizinius, intelektualinius, emocinius ir socialinius)?

O kas, jei Vilniuje šokių studija susitraukė ir mes, jau per dideli jai, grįžtame į pačią jos pradžią?

O kas, jei šokių studija yra vaikų darželis?

Atsidūrus studijoje mūsų užduotis bus suaktyvinti potencialą ir žinojimą, jau sutelktą kambaryje, žmonėse ir jų įrankiuose. Sąlyga įeiti į studiją –tikslas studijuoti, dar nežinant, kaip tai bus daroma. Tai reiškia, kad pagrindinis veiksmas studijoje yra atidumas viskam, kas vyksta mumyse ir aplinkui. Taip leidžiame sau įsilieti į seką pasiūlymų, veiksmų, nutylėjimų, diskusijų, bandymų, banalybių, konfliktų, jaudulių, atspindžių, nukrypimų, išblaškymų ir visko, kas apksritai galėtų įvykti.

Nors pasiūlymas studijuoti studijoje yra pats tiesmukiausias ir banaliausias, koks gali būti, tik jis sukuria sąlygas netiesioginiam priėjimui prie žinojimo. Iš tikrųjų tai, ką galime išmokti per labai aiškius veiksmus, atkeliauja tik iš paraščių, iš to, ką ne taip suprantame, ką esame išbandę anksčiau, iš šio ir kitokio žinojimo kaimynystės.

Dalyviai yra kviečiami atsinešti savo įrankius, praktikas ir troškimus. Aš atsinešiu savo. Bet tik nesijaudinkite – viskas jau yra vietoje.

Norinčius dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse prašome registruotis el. paštu monika@rupert.lt iki š. m. sausio 19 d. Vietų skaičius ribotas.

//

Valentiną Desideri taikliausiai apibūdino jos draugas: “dvidešimtmetė savo koncertiniame ture”. Nors tai buvo išsakyta kaip priekaištas, jai toks apibūdinimas pasirodė daug taiklesnis nei “performanso menininkė” ar panaši formuluotė. Paskutiniuoju metu ją yra pavadinę ir aiškiarege, kas, kartu su ankstesniu apibūdinimu, paverčia Valentiną “dvidešimties metų aiškiarege koncertiniame ture”. Valentina Desideri mokėsi šiuolaikinio šokio Laban centre Londone ir studijavo vizualiuosius menus Sandbergo institute Amsterdame. Ji veda ‘Netikros terapijos’ ir ‘Politinės Terapijos’ užsiėmimus, yra viena iš Paryžiaus performanso meno festivalio organizatorių ir rašo biografijas, perskaitytas žmonių delnuose. Taip pat ji rašo ir kitus dalykus, bet daugiausia tiesiog būna ir ieško.

Dirbtuvių partneris: Vaikystės sodas

Dirbtuvės vyks sausio 22-23 d. 17:00-21:00, senamiestyje (tiksli vieta bus patvirtinta užsiregistravusiems).