Virtuali paskaita: Geomantinis snaudulys

Rupert kviečia į poetės ir rašytojos Lisos Robertson virtualią paskaitą, kuri bus tiesiogiai transliuojama Rupert Youtube paskyroje spalio 27 dieną nuo 19:00 val.. Renginys yra šiuo metu vykstančios grupinės parodos „Kiti kambariai“ dalis. 

Poetės Lisos Robertson paskaita aprėps neobaroko, melancholijos kosmologinės sandaros, sielvarto, queer medicinos, šunų, gamtos ir kultūros ryšio (angl. naturecultures), ontologinės choreografijos temas (galbūt taip pat kvapus ir augalus), atsispiriant nuo Djuna Barnes „Nightwood, Severo Sarduy „Cobra“, Walterio Benjamino „Trauerspiel“ tekstų bei Dürerio sukurtos kamėjos.

Lisa Robertson yra kanadiečių poetė, dirbanti ties esė ir poezijos žanrų, tyrimų ir išradimų, žemiškumo ir utopiškumo, vizualiųjų menų ir literatūros sankirtomis. Robertson yra išleidusi tris poezijos knygas: „3 Summers, „Cinema of the Present ir „Lisa Robertson’s Magenta Soul Whip (visos išleistos Coach House Books leidyklos). Taip pat 2012 m. pasirodė jos esė rinkinys „Nilling (Book*Hug ledykla), o šiemet ji pristatė naują romaną The Baudelaire Fractal“ (Coach House Books).  Šiuo metu Robertson bendradarbiauja su Amsterdame įsikūrusia menų organizacija „If I Can‘t Dance“, tęsia tyrimą pavadinimu wide rime” skirtą viduramžių lyrikai bei gilinasi į meilės trubadūrų lyriką kaip kultūros rezistencijos išraišką.  Ji dėsto, skaito savo kūrybą bei pranešimus Europoje, Kanadoje ir JAV, gyvena mažame Naujosios Akvitanijos regiono kaimelyje, Prancūzijoje. 

Rupert paroda „Kiti kambariai“ veikia 2020 m. spalio 2 – 31 d. Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilniuje

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba.

Parodą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Paroda yra projekto „Who cares“, iš dalies finansuojamo Kūrybiškos Europos programos lėšomis, dalis

Partneriai: Dailininkų sąjungos galerija, Lietuvos dailininkų sąjunga, Pakrantė.