11-osios Alternatyvios edukacijos programos dalyviai

Kviečiame susipažinti su 11-osios Alternatyvios edukacijos programos dalyviais:

ALIASKAR ABARKAS

Aliaskaras Abarkasas yra tarpdisciplininio meno kūrėjas ir kūrybinis prodiuseris iš Irano. Šiuo metu gyvena Londone. Jo įvairialypę kūrybą sudaro renginiai, performansai, rašymas ir videomenas. Pasitelkdamas meną, Aliaskaras nagrinėja transformacijų, būtybių ir ekosistemų atsiradimo, kompleksiškų tikrovių kūrimo ir veiksmingos komunikacijos temas. Menininkas yra „The Community Whistling Choir“ įkūrėjas ir globėjas.

Aliaskaro praktika glaudžiai susijusi su alternatyvia ir kolektyvine edukacija; jis yra „Open School East“ (Jungtinė Karalystė) ir Pogamtinių tyrimų instituto (Ispanija) meninis bendradarbis. Aliaskaras baigė dailės ir meno teorijos bakalauro bei magistrantūros studijas Londono Goldsmito ir Teherano universitetuose. Taip pat buvo „Advanced Practices“, „The Centre for Arts Design and Social Research“, „The New Centre for Research and Practice“, „Syllabus V“ ir kitų tarptautinių programų meninis bendradarbis ir tyrėjas. Aliaskaras yra ir „Barbican Centre“ iniciatyvos „Culture Mile“ bendruomenių ir kaimynijų komiteto narys.

ALLSOFEATHERLIGHTSEVEN (Gabijos Pernavaitės ir Žygimanto Bėronto duetas)

Laibesnis, žvirblis.

Siluetas lygus, lengvas, nors ir lieka įrėmintas, juodas.

Pažvelk viršun.

Vandens gelmių dovanos. Šis peizažas gali suglumti, nuliūsti,

tapti neatidėliotinu. O dar tas dvisparnis į drugelį panašus padaras. Mano

prisiminimai dubliuojasi apkerėti abejonių.

Palengva krentame.

ÉGLANTINE LAPRIE-SENTENAC

Dirbdama su įvairiomis priemonėmis ir technikomis, Églantine Laprie-Sentenac yra sukūrusi keletą skulptūrų, struktūrų ir tūrių serijų, kuriuose saugomi surinkti objektai.

Pastaruoju metu dirbdama su vyniojamuoju popieriumi, atvirukais ir dovanų juostelėmis, Églantine žaidžia su tuščių dėžučių idėja. Taip ji kvestionuoja dovanos sąvoka: ką reiškia (ne)duoti ką nors, ir atvirkščiai, ką reiškia (ne)gauti iš ko nors?

Manipuliuodama vaizdais, medžiagomis ir rastais daiktais, jos kūriniai prisipildo prisiminimų, kurie atrodo nauji. Apgaubiant ir išskleidžiant objektus, reiškiasi įdomus slėpynių žaidimas, kuriame kvestionuojamos intymumo ir afektyvumo sąvokos. Jos skulptūros yra buveinės dalykams, kurių dar nepažįstame.

Églantine Laprie-Sentenac baigė dailės magistro studijas Liono ENSBA (2021 m.).

(tekstą parašė Henriette Gillerot)

EGLĖ RUIBYTĖ

Eglė Ruibytė – vaizduojamo meno kūrėja ir grafikos dizainerė, jungianti šias sritis ir taip ieškanti prasmės ypač standartizuotuose globaliuose procesuose. Ji baigė grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje ir tipografikos studijas, kurios virto skulptūros studijomis, Hamburgo vaizduojamųjų menų universitete (HFBK Hamburg). Gilindamasi į pramonines technologijas ir ieškodama funkcinių metaforų, masinės gamybos išvaizdos objektus ji konstruoja iš dalies pasitelkdama ir rankų darbą. Taip autorė sąmoningai leidžia įvykti klaidoms, bylojančioms apie žmogiškumą industrinės mašinos ribose.

Algirdo Jako nuotrauka.

ELLA SKINNER

Ella Skinner yra audio- ir videomeno kūrėja iš Velso. Skinner savo tarpdisciplininiais menokūros metodais siekia panaikinti skirtis tarp žanrų ir disciplinų. Ji ieško vieningos meno formos, kurią būtų galima patirti visais šešiais pojūčiais. Ellos kūryba žiūrovams kelia gilumines, kūniškas ir jutimines reakcijas, kurios neišreiškiamos kalba ir egzistuoja anapus istorijos, visuomenės ar politikos idėjų. Įkvėpta Antonino Artaud žiaurumo teatro ir britų antipsichiatrinio judėjimo, ji savo kūryboje taiko nuo socialinių struktūrų nutolusius bendravimo būdus, sėkmingai įtraukiančius pirmykštį, ekspresyvų žmogaus kūną.

Skinner specializuojasi sintetinių plastikų – latekso, dervos – taip pat instaliacijų, garso ir kino srityse, glaudžiai bendradarbiauja su muzikantais, prodiuseriais ir padeda nustatyti kūrybinę projektų kryptį tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek užsienyje. „Manchester Collective“ ją pasamdė, kai su žymiuoju kompozitoriumi Phillipu Glassu kurė debiutinį albumą „The Centre is Everywhere“, kurį 2021 m. išleido islandų prodiuserio Valgeiro Sigurðssono kompanija „Bedroom Community“. Ji bendradarbiauja ir su nepriklausomomis Los Andželo, Šiaurės Anglijos prodiusavimo ir įrašų kompanijomis.

Skinner taip pat turi meninės veiklos psichikos sveikatos ir švietimo sektoriuose patirties.

KAMILĖ KRASAUSKAITĖ

Vilniuje gyvenanti Kamilė Krasauskaitė yra tarpdisciplininio meno kūrėja ir kuratorė. Jos praktika labai įvairi – nuo instaliacijų ir skulptūrų iki grafikos, leidinių ir susibūrimų. Kamilė domisi senųjų amatų kaip giluminio kodo išsaugojimu. Anot menininkės, šis kodas padeda atskleisti ryšius su įvairialypiu mūsų kasdieniu gyvenimu (pavyzdžiui, vietinių kultūrų tikėjimais ir praktikomis­). Menininkę domina vieta ir erdvė, ji tyrinėja, kaip tam tikros erdvės gali sukelti tiek žmogiškų, tiek nežmogiškų individų fizines, mistines ir moralines transformacijas.

LUX SAUER

Lux Sauer yra šokio kūrėjas, gyvenantis Utrechte (Nyderlandai). Jo kaip lyties normų neatitinkančio žmogaus ir meninio aktyvisto talentas – plėsti ribas, formuoti queer erdves ir mesti iššūkį dominuojančiam požiūriui, taip suaktyvinant sociopolitinius diskursus. Lux pasitelkia gausias asmenines ir profesines priemones, gyvenimiškas patirtis ir queer galią, kuri formuoja jo meninę praktiką.

Šokio ir choreografijos studijos įvairiais aspektais (pavyzdžiui, techninės judesio treniruotės ir somatinė praktika, istoriniai, sociologiniai, filosofiniai, politiniai ir kritiniai tyrimai) suformavo Lux mąstymo, judėjimo ir mąstymo apie judėjimą pobūdį. Jo tyrimai ir mokymai remiasi somatine praktika, intuityviuoju protu, nehierarchinėmis metodologijomis ir bendra erdvių nuosavybe.

Siekdamas pertvarkyti metodikas ir performuoti kūrybos erdves, Lux choreografiją, vizualinį meną, somatiką ir kritinį mąstymą panaudoja kaip pagrindą alternatyvioms erdvėms kurti. Lux save laiko migruojančiu, dvikultūriu, transhumanistiniu meno darbuotoju, tarpkultūriniu feministu ir ilgisi erdvių, kuriose bendra nuosavybė ir priklausymo jausmas formuotų bendrumo anatomiją.

Jolijn de Wolf nuotrauka.

ROKAS VAIČIULIS

Rokas Vaičiulis (jie / juos) gyvena Vilniuje, Lietuvoje. Šiuo metu studijuoja filosofijos magistrantūroje Vilniaus universitete. Anksčiau su Kauno galerija „101“ kuravo meilės ir empatijos temai skirtą internetinį leidinį „Letters to Zoey“, rašė tekstus Artnews.lt, tarpininkavo meno erdvėse („Editorial“ Vilniuje, Lietuvos paviljone 59-ojoje Venecijos bienalėje), nuolat bendradarbiauja su „Aikas Žado laboratorija“ (Žeimių dvaru).

STEPH JOYCE

Steph yra menininkė ir poezijos praktikė. Ji neskubėdama renka samanas ir žadina viltį. Susibūrimais, į vietą reaguojančiomis instaliacijomis su materialiais ir laiko elementais, pavyzdžiui, performansais, plastiškais objektais, nelinijiniais vaizdo įrašais ar garso fragmentais, Steph suproblemina santykiais grįsto klestėjimo estetiką ir afektus. Kartu su Theresa Zwerschke kuruoja santykinio, performatyvaus, situacinio meno ir tyrimų iniciatyvą „Catwings“.

Theresa Zwerschke nuotrauka.

WILL KRAULAND

Willas Kraulandas yra tarpdisciplininio meno kūrėjas, griežtai besilaikantis principo „būtina žinoti“. Taikydamas intuityvius procesus, tradicinius ir skaitmeninius gamybos metodus, jis kuria spekuliatyvias architektūras, kuriomis modeliuoja netipines formas, skirtas suaktyvinti laiko, erdvės ir psichologines struktūras. Willas gimė MCMXCV metais 38.9072° šiaurės platumos ir 77.0369° vakarų ilgumos.

Jungsuh Rhee nuotrauka.