Nauja laikina bendradarbiavimo projektų vieta Vilniaus Naujamiestyje – Rupert alternatyvios edukacijos programos DSL erdvė

„Dark Side Lelija“. „Digital Subscriber Line“. „Dangling Spiral Lagoon“. „Dazzling Sensuous Laboratory“. „Desert Spring Labyrinth“. „Daydreaming Sabbath Ladybug“. „Dandelion Saint Lamb“. „Dialogue Sapphire Lantern“. „Dreamy Star Lifeline“. „Dry Salty Lunch“. „Don’t Shy Lady“. „Distant Surface Leisure“. „Dark Star Light“. Tai – tik dalis visų DSL vardų ir atmainų. 

2022 m. Rupert alternatyvios edukacijos programos dalyvių įkurta DSL yra laikina tyrinėjimų ir bendradarbiavimo projektų erdvė siuvykloje „Lelija“. Dalyvių grupė į atsivėrusias erdves, dekoruotas alternatyvų laiką rodančių laikrodžių ir besilupančių dažų, primenančių apie daugybę ankstesnių gyvenimų, pažvelgė kaip į dar vieną dalyvį ir kūrybinį partnerį. DSL grupė domisi alternatyviomis bendros kūrybos metodologijomis, įkūnytomis žinijos ir kūrybos formomis bei ritualinėmis praktikomis, o vietos bendruomenę kviečia atrasti paguodą bei užsimiršimą kūrybinėse dirbtuvėse, filmų peržiūrose, vakarėliuose, pasirodymuose.

10-osios alternatyvios edukacijos programos pradžia buvo pažymėta unikalia galimybe pradėti ambicingą edukacinį eksperimentą – kurti projektų erdvę. Šią galimybę suteikė pereinamasis gamyklos „Lelija“ laikotarpis viename sparčiausiai besikeičiančių Vilniaus rajonų – Naujamiestyje. Fabrikas, kurį netrukus ketinama paversti reikšmingu technologijų ir kultūros centru „Tech Zity Lilium“, suteikė intriguojančią laikiną erdvę prieš prasidedant renovacijos darbams. Su „Tech Zity“ palaikymu, buvęs eksperimentinis cechas buvo paverstas DSL. 

Kaip pažymi alternatyvios edukacijos programos kuratorius Tautvydas Urbelis, „laikina erdvė ir įdomus pastatas tapo eksperimentine žaidimų aikštele, kurioje dalyvaujantys menininkai dirbo, kūrė ir tyrinėjo dinamišką ir dažnai sudėtingą erdvės valdymo procesą, prisidengdami neišvengiamais pokyčiais“. Iki lapkričio pabaigos DSL planuoja pakviesti lankytojus į daugybę renginių, susitikimų ir ritualų. 

Neseniai įsikūrusi DSL jau pristatė „d3vination“ – hip3r3rdvėj3 3sančią salą, kur d3ivės triguba spiral3 atli3ka raganų ritualus, įtraukdam0s į plan3tinį srautą g30taškų daugdarą visu0se g30magn3tiniu0s3 p0liu0s3, taip pat „Tango Lab“ – materialumo ir objektų tyrimą, atliekamą dalijantis įgūdžiais ir kolektyviai tyrinėjant. Raganiško ritualo metu, klausydamiesi Noyus x naptalim mini albumo „girlfriend“ ir didžėjų Keira J Fox, HASHIA, Isabel Kuh ir iolo Walker, ritualo dalyviai, keliaujantys pilnaties šviesoje, leidosi į intymią garsinę kelionę, užbaigdami ją virš akmeninio kiemo fontano tekant saulei. 

„Tango Lab“, įtraukdama laura fernández antolín sapnų ir piešinių kambarį, Misti studio projekcijas koridoriuje bei kolektyvinę cukraus skulptūrų instaliaciją, įpintą į kiemo florą, fauną ir fontaną, siekia nutraukti ir išsklaidyti žinių privatizaciją, skatindama bendrą kūrybą ir bendradarbiavimą vykdant autonomines, somatines, pasitikėjimu ir improvizacija grįstas praktikas.

Kol lapai nusidažys ryškiais šiltais atspalviais, o šaltis pamažu ims skverbtis į mūsų paltus ir pirštines, tikimės priimti jus šioje erdvėje ir išlikti jautrūs naudotojų poreikiams bei norams. Jei norėtumėte bendradarbiauti ar pasinaudoti šia erdve, prašome kreiptis: instagram.com/dsl.hotspot/